W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Spotkanie świąteczno-noworoczne z nagrodami za rok 2022 [FOTO, VIDEO]

Wczoraj (21 grudnia 2022) w sali widowiskowo-kinowej Domu Kultury SCK w Mielcu przy al. Niepodległości 7 odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne.

W programie spotkania m.in. miało miejsce wręczenie tradycyjnych nagród Prezydenta i Starosty za dokonania w roku 2022 w dziedzinach Biznes, Kultura, Społecznik, Sport i Rodzina.  

Kategoria „Biznes”

ITA TOOLS Sp. z o. o. – Tomasz Nieciąg 

-za sukcesy biznesowe firmy i za pasję we wspieraniu odrodzenia mieleckiej żeńskiej siatkówki.

Firma ITA TOOLS specjalizuje się w dystrybucji i produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych pochodzących od renomowanych producentów. To dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo w mieleckiej strefie ekonomicznej, czego dowodem jest dwukrotne uhonorowanie nagrodą Magazynu Forbes – Diamentem dla Najlepszych Firm w Polsce. ITA TOOLS jest sponsorem tytularnym drużyny mieleckich siatkarek, które dwukrotnie były wicemistrzyniami I ligi, a obecnie są na ostatniej prostej w walce o awans do ekstraklasy. 

Firma Tarapata Sp. z o.o. 

– za światowy poziom działalności w branży stalowej oraz promocję polskiej gospodarki na międzynarodowych rynkach 

Firma Tarapata Sp. z o.o. specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu obróbki plastycznej stali i produkcji części dla różnych gałęzi przemysłu jak sprzęt AGD, motoryzacja, straż pożarna, ogrodnictwo, wózki widłowe i silniki elektryczne. 16 września 2022 roku odbyły się uroczyste obchody 20-lecia działalności Firmy Tarapata Sp. z o.o. Poświęcono i oddano do użytku nowy budynek administracyjny oraz halę produkcyjną, znajdującą się przy ulicy COP-u 15.

———————————————————————————

Kategoria „Kultura”

Magdalena Betleja

-za wieloletnie kierowanie Grupą Teatralną „Antrakt” oraz za upowszechnianie sztuki teatralnej wśród mieleckiej młodzieży.

Magdalena Betleja swoją karierę aktorską rozpoczynała w Teatrze Amatorskim ODK MSM w Mielcu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez wiele lat występowała na scenach teatrów w Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie, Kielcach i Katowicach. Zagrała też w kilku filmach, a w Mielcu swój kunszt aktorki pokazuje w Teatrze Rozmaitości.  Od 2008 r. jest instruktorem i reżyserem grupy teatralnej „Antrakt” Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Prowadząc warsztaty teatralne dla mieleckiej młodzieży rozbudza i rozwija w niej aktorskie zamiłowania.  

Józef Witek

– za niezwykle cenną pracę kronikarską przy zbieraniu materiałów do poszczególnych tomów Encyklopedii Miasta Mielca

Człowiek obdarzony pięknym słowem, wysoką kulturą osobistą. Autor książek dotyczących historii Mielca i ziemi mieleckiej. Jedną z ważniejszych pozycji w biografii Pana Józefa Witka jest Encyklopedia Miasta Mielca i wydany w 2022 roku najnowszy V tom. Encyklopedia została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców regionu. Również z dużym uznaniem spotkały się takie tytuły jak „150 lat Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie mieleckim” oraz „30 lat odrodzonego Samorządu Terytorialnego w Mielcu”.

————————————————————————————

Kategoria „Sport”

Jarosław Nieć 

-za znaczące osiągnięcia organizacyjne klubu MUKS Iryda Mielec i sukcesy sportowe mieleckich bokserów odniesione w roku 2022.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim okazały się organizacyjnym sukcesem mieleckiego klubu bokserskiego Iryda, który na trwałe wrósł w sportową mapę Mielca. Bokserzy Irydy od dwóch lat są drużynowymi mistrzami Podkarpacia, mają na swoim koncie medale Mistrzostw Polski juniorów, a w tym roku dwaj wychowankowie Irydy – Jerzy Armatys i Patryk Dudek odnieśli historyczny dla mieleckiego boksu sukces sięgając po dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Młodzików.

Jerzy Armatys

– za godne reprezentowanie powiatu mieleckiego podczas międzynarodowych zawodów w boksie oraz zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Młodzików w wadze do 90 kg.

zawodnik Klubu MUKS Iryda Mielec, swoją przygodę z boksem zaczął w wieku dwunastu lat. Obecnie brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzików w wadze do 90 kg oraz Mistrz Polski Młodzików w wadze do 90 kg. Jego  największym marzeniem jest reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów. 

Patryk Dudek

za godne reprezentowanie powiatu mieleckiego podczas międzynarodowych zawodów w boksie oraz zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Młodzików w wadze do 54 kg.

wychowanek Mieleckiego Klubu „IRYDA” oraz wielokrotny reprezentant kraju. Trenuje od 2020 roku, na swoim koncie ma stoczonych około 50 walk z czego przegrał zaledwie 4. Brązowy medalista Mistrzostw Europy w tureckim Erzurum w kategorii do 54 kg . Vice mistrz Polski młodzików w kategorii 57 kg oraz Mistrz Polski do lat 15 w kategorii 57 kg.

———————————————————————————

Kategoria „Społecznik”

Mariola Drewniak 

-za wielkie serce okazywane osobom potrzebującym wsparcia i ogrom pracy wkładany w koordynowanie projektu „Daj Włos – Wygraj Życie”.

Mariola Drewniak, która jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu przy współpracy z Fundacją „Rak’n’Roll -Wygraj Życie!” od czterech lat prowadząc wśród mieleckiej młodzieży akcję, której celem jest zbiórka obciętych włosów służących do wykonywania peruk dla chorych po chemioterapii, patronuje osobom o wielkich sercach bezinteresownie poświęcającym swój czas, siły i umiejętności dla niesienia pomocy innym. 

Jest także opiekunem szkolnego samorządu organizując od lat we współpracy z Urzędem Miejskim Dziecięce Sesje Rady Miejskiej.  

Dr hab. Krystyna Leśniak Moczuk

– za przeprowadzenie dużej ilości badań socjologicznych omawiających procesy przemian społeczno-ekonomicznych w wiejskich społecznościach lokalnych

Socjolog w Uniwersytecie Rzeszowskim, autorka 274 publikacji, w tym 9 książek. Studia ukończyła w 1982 r. w UMCS w Lublinie Filia w Rzeszowie. W 1996 r. w UŚ w Katowicach uzyskała stopień naukowy doktora nauk humanistycznych, a w 2013 w KUL w Lublinie – stopień naukowy doktora habilitowanego. Jej zainteresowania naukowe to między innymi –  procesy przemian społeczno-ekonomicznych w wiejskich społecznościach lokalnych, wpływ zmian w systemie komunikacji społecznej na więzi społeczne w społeczeństwie informacyjnym, polityka społeczna wobec ludzi starszych, ruchy społeczne w społeczeństwie obywatelskim w kontekście tradycyjnych i nowych podmiotów ekonomii społecznej.

————————————————————————-

Kategoria „Rodzina”

Anna Tomczyk 

-za poświęcenie i niezwykłe zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Pomocy i Wsparcia „Rozwiązanie” oraz za wszechstronną działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności. 

Pani Anna Tomczyk – to prezes mieleckiego Stowarzyszenia Pomocy i Wsparcia “Rozwiązanie”, przewodnicząca zespołu zadaniowego ds. utrzymania porządku publicznego w kontaktach polsko-romskich i przewodnicząca Komisji ds. Rodziny działających przy Urzędzie Miejskim w Mielcu. Zawodowo jest pedagogiem szkolnym w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu. 

To osoba szalenie aktywna, cechująca się odwagą w realizacji podjętych działań,  o wysokich umiejętnościach i kompetencjach, z powołaniem i poświęceniem pochylająca się nad drugim człowiekiem Czas, który jest dzisiaj towarem deficytowym, potrafi bezinteresownie poświęcić na rzecz innych osób. 

Dorota i Włodzimierz Saneccy z Borowej

– za wieloletnie pełnienie funkcji zawodowej rodziny zastępczej;  wielkie serca, troskę i miłość okazywane wszystkim dzieciom oraz wzorową współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu

Państwo Dorota i Włodzimierz Saneccy od ponad 12 lat  pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej, posiadają  doświadczenie w opiece i wychowywaniu dzieci w różnym wieku. Jako rodzice zastępczy starają się podążać za potrzebami i możliwościami dziecka oraz stawiać mu adekwatne do wieku i poziomu rozwoju wymagania. Państwo Saneccy tworzą przy tym otwartą, ciepłą atmosferę sprzyjającą odpowiedniej komunikacji z przebywającymi w ich rodzinie zastępczej dziećmi. 

Godne podkreślenie jest to,  że Państwo Dorota i Włodzimierz Saneccy wykazują się ogromną cierpliwością, wyrozumiałością oraz troską o swoich podopiecznych i wychowanków, w tym także tych, którzy opuścili ich rodzinę zastępczą. Pozostają z nimi w kontakcie, wspierają ich w dorosłym życiu oraz pozostają dla nich osobami bliskimi. Bardzo istotne jest także to, że Państwo Saneccy akceptowali i akceptują w pełni dzieci, których wychowania podjęli się przez lata pełnienia funkcji rodziny zastępczej. 

Katarzyna Zdziebło, zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec – to tegoroczna multimedalistka w chodzie sportowym. Rok 2022 dla wychowanki trener Marzeny Kulig  okazał się przełomowy. Medalową passę rozpoczęła w marcu od zdobycia brązowego medalu na dystansie 35 km podczas Drużynowych Mistrzostw  Świata w Omanie. Następnie w lipcu na  zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w miejscowości Eugen Katarzyna Zdziebło zdobyła dwukrotne wicemistrzostwo świata w chodzie sportowym na dystansie 20 oraz 35 km i jest pierwszym od 15 lat sportowcem z Polski, który zdobył dwa medale na jednych mistrzostwach świata, bijąc przy tym rekordy Polski. Swoją sportową klasę Kasia potwierdziła miesiąc później zdobywając po heroicznej walce kolejny srebrny medal na 20 km podczas Mistrzostw Europy w Monachium. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa