W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

SPR Stal Mielec ma nowego trenera

Rafał Gliński oficjalnie został nowym trenerem SPR Stali Mielec. Na tym stanowisku zastąpi Dawida Nilssona, który po dwóch latach żegna się z naszym zespołem.

Dla Rafała Glińskiego będzie to pierwsza samodzielna praca w roli pierwszego szkoleniowca. 38-latek przez dwa ostatnie sezony był grającym asystentem trenera Marcina Lijewskiego w Górniku Zabrze. Wraz z końcem sezonu 2020/21 postanowił zakończyć karierę zawodniczą i skupić się na pracy szkoleniowej.

W Zabrzu spędził łącznie sześć lat. Na Górny Śląsk trafił z SPR Stali Mielec, w której grał przez cztery sezony i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w 2012 roku. W naszym klubie był jedną z najważniejszych postaci, dyrygując grą zespołu z pozycji środkowego rozgrywającego.

Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Wrocławiu. W Śląsku Wrocław grał do 2006 roku, gdy postanowił skorzystać z oferty niemieckiego TV Willstätt. W 2009 roku wrócił do Polski, podpisując kontrakt z Vive Kielce. To właśnie z Kielc w 2011 roku trafił do Mielca.

Rafał Gliński napisał również piękną kartę w historii reprezentacji Polski. W 2009 zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w Chorwacji. W turnieju tym wystąpił we wszystkich meczach, zdobywając 10 goli. Siedem lat później, podczas mistrzostw Europy w Polsce, w barwach naszej reprezentacji wystąpił w sześciu meczach i rzucił cztery bramki.

Nowy szkoleniowiec SPR Stali Mielec rozpocznie pracę już za kilka tygodni, podczas przygotowań do rozpoczęcia sezonu 2021/2022.

Jednocześnie pragniemy podziękować Dawidowi za prowadzenie zespołu przez dwa sezony.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa