W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Sprawcy kradzieży opony trafili do aresztu

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży tuż po popełnieniu przestępstwa. Mężczyźni ukradli koło pokrzywdzonemu podczas gdy zmieniał je w swoim samochodzie. Sprawcy byli nietrzeźwi, trafili do policyjnego aresztu.

O kradzieży koła policjanci zostali powiadomieni przez pokrzywdzonego. W tym dniu zmieniał on koła w swoim samochodzie z letnich na zimowe i oparł na chwilę oponę o drzwi garażu, nagle zorientował się, że brakuje jednego koła. W rozmowie z policjantami zgłaszający przekazał, że w pobliżu nie widział żadnych osób, które mogłyby zabrać oponę.

W związku z kradzieżą dyżurny policji przekazał informację funkcjonariuszom pełniącym służbę na terenie miasta. Już po chwili jeden z patroli w rejonie skupu złomu zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy nieśli oponę samochodową.

Mężczyźni w rozmowie z policjantami nie potrafili wytłumaczyć skąd pochodzi opona. Obaj byli nietrzeźwi. Funkcjonariusze wylegitymowali sprawców i zatrzymali w policyjnym areszcie. Są to mieszkańcy Mielca, mają 66 i 44 lata.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania tłumaczyli, że ukradli oponę aby mieć pieniądze na swoje potrzeby. Obaj podejrzani przyznali się do kradzieży i w porozumieniu z prokuratorem poddali się dobrowolnie karze ograniczenia wolności.

KPP Urszula Chmura

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa