Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży tuż po popełnieniu przestępstwa. Mężczyźni ukradli koło pokrzywdzonemu podczas gdy zmieniał je w swoim samochodzie. Sprawcy byli nietrzeźwi, trafili do policyjnego aresztu.

O kradzieży koła policjanci zostali powiadomieni przez pokrzywdzonego. W tym dniu zmieniał on koła w swoim samochodzie z letnich na zimowe i oparł na chwilę oponę o drzwi garażu, nagle zorientował się, że brakuje jednego koła. W rozmowie z policjantami zgłaszający przekazał, że w pobliżu nie widział żadnych osób, które mogłyby zabrać oponę.

W związku z kradzieżą dyżurny policji przekazał informację funkcjonariuszom pełniącym służbę na terenie miasta. Już po chwili jeden z patroli w rejonie skupu złomu zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy nieśli oponę samochodową.

Mężczyźni w rozmowie z policjantami nie potrafili wytłumaczyć skąd pochodzi opona. Obaj byli nietrzeźwi. Funkcjonariusze wylegitymowali sprawców i zatrzymali w policyjnym areszcie. Są to mieszkańcy Mielca, mają 66 i 44 lata.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania tłumaczyli, że ukradli oponę aby mieć pieniądze na swoje potrzeby. Obaj podejrzani przyznali się do kradzieży i w porozumieniu z prokuratorem poddali się dobrowolnie karze ograniczenia wolności.

KPP Urszula Chmura

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz