W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Starosta docenił obywatelską postawę policjanta

Komisarz Bogdan Gawron w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę próbującego uciec z miejsca kolizji. W piątek, 26 stycznia, funkcjonariusz spotkał się ze Starostą Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Tymułą.

– Serdecznie gratuluję Panu odwagi i pięknej, obywatelskiej postawy. Cieszę się, że w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu pracują osoby zaangażowane w przestrzeganie ładu i porządku publicznego nie tylko podczas służby, ale i w codziennym życiu – powiedział podczas spotkania starosta Zbigniew Tymuła. Gospodarz powiatu wręczył komisarzowi Gawronowi symboliczny herb Powiatu Mieleckiego, list gratulacyjny oraz torbę gadżetów. Przekazał również gratulacje na ręce nadkomisarza Grzegorza Bajdy, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu.


Komisarz Bogdan Gawron jest dyżurnym mieleckiej jednostki policji. Funkcjonariusz, w czasie wolnym od służby, podczas spaceru z psem, zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę. Chcąc skręcić z ul. Pisarka w jedną z przyblokowych ulic, uderzył on z znak drogowy, a następnie próbował wycofać i odjechać z miejsca kolizji. – Funkcjonariusz szybko zorientował się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, więc otworzył drzwi od strony kierowcy, nakazał zatrzymać pojazd i zabrał kierującemu kluczyki.

O całej sytuacji poinformował dyżurnego, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci przybyli na miejsce przebadali 54-letniego mężczyznę kierującego renault na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila – przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowy mieleckiej policji.

– Uważam, że warto docenić i nagłośnić postawę, jaką zaprezentował mielecki policjant. Jego stanowcza reakcja być może uchroniła kierowcę pojazdu i innych mieszkańców naszego powiatu przed tragedią. To obywatelskie zachowanie powinno być przykładem dla nas wszystkich – komentuje starosta Zbigniew Tymuła.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa