W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Starostwo zakupiło samochód dla DPS-u

Komfortowy 9-osobowy samochód marki Renault przekazany został dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. Zarząd Powiatu zakupił go przy udziale środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Uroczyste poświęcenie i przekazanie mikrobusa odbyło się w czwartek, 2 marca, przed siedzibą Domu Pomocy Społecznej. – Cieszę się, że mogę osobiście przekazać pojazd, który pomocny będzie w codziennej pracy DPS-u. Wierzę, że będzie on służył podopiecznym placówki przez lata – mówił Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, przekazując na ręce dyrektorki DPS, Renaty Lazur, komplet dokumentów i kluczyki.

– Samochód jest nam niezbędny do codziennego funkcjonowania. W ciągu każdego tygodnia wyjeżdżamy z naszymi mieszkańcami na około 20 konsultacji – wyliczyła Renata Lazur. I dodała: – W imieniu przeszło 150 naszych mieszkańców oraz personelu serdecznie dziękuję zarządowi i radnym powiatowym za codzienną troskę o naszą placówkę. Przekazanie nam samochodu jest jednym z jej przejawów.

W renaulcie przekazanym placówce, oprócz kierowcy podróżować może ośmiu pasażerów. Samochód posiada podnośnik dla wózków inwalidzkich, a także specjalne stopnie, które ułatwiają wsiadanie do jego wnętrza osobom starszym. Kosztował 169 tys. złotych, przy czym wkład własny starostwa wyniósł 94 tys. złotych. Resztę – tj. 75 tys. – samorząd pokrył z dofinansowania pochodzącego z PERFON-u.

 

 

Kolejny, dofinansowany w ten sam sposób samochód, jeszcze w marcu przekazany zostanie Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Królowej Jadwigi. – Mimo, iż wsparcie PEFRON-u nie było duże, zarządowi powiatu udało się zakupić aż dwa samochody. To duży sukces, którego serdecznie chciałbym państwu pogratulować – mówił do starostów Zbigniewa Tymuły i Marii Napieracz dyrektor Podkarpackiego Oddziału PEFRON – Maciej Szymański, który również pojawił się na przekazaniu pojazdu.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa