W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Świeć przykładem – Bądź widoczny – akcja informacyjna

Mieleccy policjanci zainaugurowali 4 edycję akcji informacyjno -edukacyjnej „Świeć przykładem – Bądź widoczny”. Tegoroczna edycja akcji została rozszerzona o przesłanie „Bądź widoczny”.

Funkcjonariusze pełniąc służbę rozmawiali szczególnie z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego – pieszymi i rowerzystami o tym, jak korzystanie z elementów odblaskowych wpływa na ich bezpieczeństwo. Policjanci wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji z Mielca zainaugurowali wczoraj 4 edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem – Bądź widoczny”, która w tym roku została poszerzona o przesłanie „Bądź Widoczny”.

Akcja skierowana jest szczególnie do osób pieszych z apelem, o takie korzystanie z elementów odblaskowych, które jeszcze bardziej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wybierając hasło kierowano się tym, że korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego – a szczególnie pieszych – powinno być świadome.

Mieleccy policjanci cały dzień prowadzili działania w ramach akcji „Świeć przykładem – Bądź widoczny”. Funkcjonariusze rozmawiali z pieszymi i rowerzystami, że samo posiadanie elementu odblaskowego nie wpływa jeszcze na poprawę bezpieczeństwa, należy nosić odblaski w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji policjanci wyposażają pieszych, rowerzystów i dzieci w elementy odblaskowe, jednocześnie pouczając w jaki sposób należy z nich korzystać. Podczas wczorajszych działań policjanci spontanicznie odwiedzili pierwszoklasistów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach.

Mali uczniowie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy Policji z chęcią wykazywali się dziecięcą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa