W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szkoła będzie mieć patrona

Dyrektor Szkoły w Podborzu, Rada Rodziców i Burmistrz Radomyśla Wielkiego, zapraszają na uroczystość nadania imienia szkole, która odbędzie się w już jutro (29 września).

Patronem placówki, wybranym przez społeczność szkolną i zatwierdzonym uchwałą Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim został ks. Stanisław Kaczmarczyk ps. „Zimny”, „Górny”. Był on kapelanem radomyskiej placówki Związku Walki Zbrojnej oraz wikarym w parafiach Radomyśl Wielki i Zgórsko. Został zamordowany przez Niemców w obozie Auschwitz-Birkenau.

Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Święta w kościele w Zgórsku. Będzie jej przewodniczył abp Józef Nowacki, były nuncjusz apostolski w Nikaragui i na kraje skandynawskie, który poświęci także nowy szkolny sztandar.

Uroczystość uświetni obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego z Garnizonu Nowa Dęba. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz na teren Szkoły Podstawowej w Podborzu, gdzie przeprowadzona zostanie oficjalna część uroczystości wraz z przekazaniem sztandaru społeczności szkolnej i odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa