W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Szkoła Podstawowa nr 2 jak nowa [FOTO]

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Kościuszki w Mielcu, to jedna z największych inwestycji, której realizacje zakończono w bieżącym roku.

Budynek popularnej „szkoły pod zegarem” zaliczany jest do grona najbardziej wiekowych w naszym mieście. Do tej pory funkcjonował bez własnej kotłowni, a ciepło do jego ogrzewania dostarczano poprzez pobliski gmach I Liceum Ogólnokształcącego mieszczący się przy ulicy Jędrusiów.

Pod żadnym względem nie było to dobre rozwiązanie i dlatego zapadła decyzja o poddaniu całego budynku SP 2 termomodernizacji, która uniezależni szkołę od dostaw energii z budynku I LO, a przede wszystkim dzięki szerokiemu zakresowi przewidzianych prac pozwoli na oszczędności energii i jej optymalne wykorzystanie w dystrybucji ciepła pochodzącego z własnej kotłowni.

Inwestycja została zaplanowana w budżecie miasta na lata 2016 i 2017 jako „Zmniejszenie zużycia energii finalnej poprzez głęboką termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2”. Bardzo nowatorski projekt został złożony do dofinansowania w ramach osi priorytetowej „Czysta energia – Modernizacja energetyczna budynków” (RPO WP na lata 2014-2020).

Skorzystano z bardzo korzystnych warunków finansowych. Łączny koszt realizacji projektu to około 2 mln 778 tys. zł. Koszty kwalifikowane to około 1 981 tys. zł. Dofinansowanie ma wynieść łącznie około 1 mln 619 tys. zł.

Pierwszy etap modernizacji, który kosztował 750 tys. 650 zł zrealizowała Firma Budowlano-Instalacyjna GRO-BUD. Zakres prac objął wydzielenie kotłowni w pomieszczeniu dawnej sali lekcyjnej na parterze przylegającym do ściany zewnętrznej i wyposażenie jej w kocioł gazowy i dwie pompy ciepła woda-powietrze oraz gruntowny remont instalacji wentylacyjnej, gazowej i centralnego ogrzewania.

W drugim etapie zakończonym we wrześniu bieżącego roku wykonano kompleksowe docieplenie ścian budynku i nową elewację. Wymieniono także okna, drzwi i podłogi. Remontowi poddano m.in. ściany klas i korytarzy, szatnie, klatki schodowe oraz oświetlenie.

Edward Tabor

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa