W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Tegoroczna kulturalna majówka z SCK

To będzie już druga majówka w cieniu pandemii. Wobec braku możliwości organizowania wydarzeń z udziałem publiczności Samorządowe Centrum Kultury przygotowało szereg działań, które zaakcentują obchody naszych majowych świąt: święta pracy, święta flagi i 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Samorządowe Centrum Kultury nadal nie może zaoferować mielczanom wydarzeń z udziałem publiczności (obostrzenia sanitarne nie dopuszczają na razie takiej formy funkcjonowania instytucji kultury). Jednak od wielu dni największa instytucja kultury w powiecie mieleckim przygotowywała się do majówki, aby wspomóc udział mielczan w obchodach majowych świąt. Dyrekcja i pracownicy SCK zapraszają do odwiedzin na FB SCK i kanale SCK na platformie YouTube.

1 maja będzie można obejrzeć fragmenty sztuki, którą przygotowuje Teatr ROZMAITOŚCI, a którego premiera odbędzie się w październiku. Zwiastun przedstawienia dostępny będzie na kanale SCK w Mielcu na portalu YouTube.

Dzień flagi RP zaakcentowany zostanie poprzez uroczyste wciągnięcie biało-czerwonej na masz przed Domem Kultury SCK. Można będzie obejrzeć to 2 maja o godz. 12.

Miejska Biblioteka Publiczna SCK przygotowała film edukacyjny o książkach i materiałach dotyczących Konstytucji 3 Maja dostępnych w zbiorach MBP. Premiera filmu odbędzie się 3 maja o godz. 12 na kanale SCK w Mielcu na portalu YouTube.

Tradycja majówkowych koncertów w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej, mimo wyjątkowych okoliczności, także będzie kontynuowana. Orkiestra wraz z Chórem Męskim Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” oraz zespołami instrumentalnymi PSM nagrała koncert, którego premiera odbędzie się 3 maja o godz. 17 na kanale SCK w Mielcu na portalu You Tube.

Od kilku dni na kanale FB MBP SCK w Mielcu dostępny jest film instruktażowy, który pokazuje jak stworzyć piękne patriotyczne rekwizyty. Na warsztaty kotylionowe MBP SCK zaprasza na FB MBP SCK.

Na stronie www.kultura.mielec.pl jest dostępny Śpiewnik „Wiwat Wielki Kołłątaj”. Najpopularniejsze pieśni patriotyczne dostępne w wersji elektronicznej zilustrowane są rysunkami najmłodszych mielczan, którzy wzięli udział w rozstrzygniętym w kwietniu konkursie plastycznym „Wiwat wielki Kołłątaj”. Konkursowi patronował Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

SCK zaprasza także na dwie wystawy upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja, które dostępne będą do końca maja.

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK obejrzeć będzie można wystawę „Konstytucja 3 Maja. Sztuka, słowo, twórcy”, a w Parku przy Pałacyku Oborskich zobaczymy wystawę plenerową „Witaj Majowa Jutrzenko”. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa