W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Tegoroczna zbiórka na cmentarzach dla Schroniska dla bezdomnych im.św. Brata Alberta [FOTO]

W tegorocznym dniu Wszystkich Świętych na dwóch mieleckich cmentarzach prowadzona była kwesta na rzecz bezdomnych.

Organizatorem zbiórki jak co roku było Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Mieleckie. Ofiary pieniężne zebrane na Cmentarzu Parafialnym to 5.707,10 zł (tam kwestę prowadzili harcerze z Hufiec ZHP Mielec i ZHR) a na Cmentarzu Komunalnym zebrano kwotę 6.050,50 zł (kwestę prowadzili harcerze z ZHP). W sumie zebrano 11 tys. 757,60 zł i jest to o 3 tysiące więcej niż rok temu. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na rachunki za prąd, gaz i wodę, a także na środki czystości, pościel i odzież.

Aktualnie w Schronisku Św. Brata Alberta w Mielcu przebywa 20 osób, a w noclegowni średnio około 10 dziennie. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta informuje, że zawsze może przyjąć pod swój dach jeszcze dodatkowe osoby. Tegoroczna zbiórka pokazuje, że kolejne pokolenia harcerzy kwestują już od kilkudziesięciu lat na rzecz Schroniska dla bezdomnych im.św. Brata Alberta.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa