W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Koncert Zaduszki jazzowe [FOTO, VIDEO]

Wczoraj na scenie Domu Kultury SCK odbył się koncert „Zaduszki jazzowe” z udziałem zespołu Big-Mielec-Band oraz Mateusza Ozgi Quartet.

Co roku od 2017 w listopadzie miłośnicy muzyki estradowej mogą usłyszeć Big Mielec Band na koncercie zwanym Mieleckie Zaduszki Jazzowe.

Big Mielec Band wystąpił w tym roku pod dyrekcją Waldemara Ozgi, zagrali także młodzi muzycy z założonego w tym roku zespołu Mateusz Ozga Quartet.

Mielecka publiczność doskonale zna dokonania Big Mielec Bandu, który powstał w 2001 roku i od początku prowadzi go Waldemar Ozga. Od lat koncertują w naszym mieście przynajmniej kilka razy w roku, reprezentują też Mielec podczas wielu wydarzeń muzycznych w Polsce i zagranicą. W zaduszkowym koncercie towarzyszyli im soliści: Jagoda Huber, Kasia Dudzik i Jasiek Szynal.

„Mateusz Ozga Quartet” to grupa młodych muzyków, którzy wchodzą w jej skład i mają już za sobą całkiem spory i wybitny dorobek, zdobywali nagrody na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W kwartecie usłyszymy muzyków z krakowskiej i katowickiej sceny jazzowej, którzy są absolwentami lub jeszcze studentami Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Liderem zespołu jest pianista Mateusz Ozga, którego autorskie utwory łączą w sobie nowoczesne brzmienia z głębokim oddaniem dla bebopowej tradycji jazzowej. W skład zespołu wchodzą ponadto: Filip Krauz – trąbka, Krzysztof Mysona–kontrabas, Tymoteusz Huget – perkusja.

Koncert był polem do rodzinnej rywalizacji, gdyż liderami obu zespołów są mielczanie – ojciec i syn czyli Waldemar Ozga i Mateusz Ozga. 

Koncert poprowadziła Jagoda Huber.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa