W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

To już dziś: Radomyski akcent na Eurowizji

Pochodząca ze Zdziarca (Gmina Radomyśl Wielki) Sara Chmiel – Gromala wystąpi dziś w półfinale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Występ polskich reprezentantów, Gromee’go i Lukasa Meijera, wraz którymi będzie można zobaczyć i usłyszeć Sarę, po godz. 21:00 w TVP1 i TVP Polonia.

Sukcesy od najmłodszych lat

Wokalistka zespołu Łzy Sara Chmiel-Gromala w przeszłości pierwsze muzyczne kroki stawiała w gminie Radomyśl Wielki, później w Dębicy i Rzeszowie. Mając 16 lat wygrała Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Kaunas Talent” na Litwie (2007). Zdobyła też pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Srebrna Yantra” oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Małe Gwiazdeczki” w Bułgarii. Była też finalistką festiwalu „Nowa Fala” w Jurmale. W 2009 r. wraz z tercetem Mocha zdobyła drugą nagrodę w koncercie „Debiutów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a rok później uczestniczyła w trzeciej edycji programu TVN Mam talent!

Ze Łzami

Od 2011 r. jest wokalistką grupy Łzy, w której zadebiutowała 9 stycznia koncertem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Dotychczas wydała z zespołem trzy albumy studyjne: Bez słów… , Zbieg okoliczności i Łzy 20. Sara dobrze znana jest radomyskiej publice. Kilkukrotnie występowała na Dniach Radomyśla Wielkiego, w tym dwukrotnie właśnie ze Łzami (ostatnio w 2016 r.).

Musical

Artystka rodem ze Zdziarca realizowała się też na scenach musicalowych. W 2009 r. wygrała przesłuchania do musicalu High School Musical on stage, w którym zagrała rolę Gabrieli Montez (premiera odbyła się we wrześniu 2009 w Gliwickim Teatrze Muzycznym). Rok później w GTM zagrała w musicalu Hair.

Eurowizja

Dziś w Lizbonie jako chórzystka polskich reprezentantów na Eurowizję: Gromme’go i Lukasa Meijera z piosenką „Light Me Up”, wystąpi w półfinale. Prezentacje rozpoczną się o godz. 21.00. O 10 ostatnich miejsc w finale powalczą reprezentanci 18 państw. Polska ekipa zaprezentuje się jako 11. w kolejności. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im bardzo udanych występów w półfinale, i wierzymy, że również w finale.

Eurowizja 2018 Drugi półfinał – 10 maja (czwartek) o godz. 21:00 w TVP1 i TVP Polonia; powtórka – 11 maja (piątek) o godz. 21:15 w TVP Rozrywka.

Eurowizja 2018 Finał – 12 maja (sobota) o godz. 21:00 w TVP1 i TVP Polonia; powtórka – 13 maja (niedziela) o godz. 21:35 w TVP Rozrywka.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa