W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nadzieje świętowały 3 maja

9 maja 2018 r. w MSMS „Piłkarskie Nadzieje” odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy ustanowienia „Konstytucji 3 Maja”. Powszechnie przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.

Uchwalona 3 maja 1791 roku, jako pierwsza ustawa zasadnicza, regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Z tej okazji uczniowie II kl. gimnazjum, pod opieką pań: Anny Bajor i Doroty Targosz przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli sytuację polityczną Rzeczypospolitej XVIII wieku, okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej twórców oraz główne założenia.

Całość programu uzupełniły piosenki patriotyczne w wykonaniu Wiktora Indyka z kl. IVB, Gabrieli Leś z kl. II gim. oraz chóru męskiego złożonego z uczniów kl. II gimnazjum.

Akademia wpisuje się w cykl obchodów przez szkołę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. WMSMS „Piłkarskie Nadzieje” w tym szczególnym dla Polski roku planowane są również kolejne, ciekawe inicjatywy.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa