W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

To już dziś: XXII Ogólnopolskie Biegi Uliczne w Mielcu – pobiegnijmy dla Dariusza!

PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej organizowanej podczas zawodów w Mielcu. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Dariusza” i dotrzeć z nią do mety.

Podczas  XXII Ogólnopolskich Biegów Ulicznych w Mielcu w piątek 7 października 2016 r. zawodnicy mogą przyłączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz 48-letniego Dariusza, który po złamaniu kręgosłupa porusza się na wózku, a także choruje na przewlekły stan zapalny biodra.

Obecnie niezbędny jest zakup nowego wózka oraz specjalistycznego łóżka, na które są zbierane pieniądze. Dariusz jest podopiecznym Fundacji „Fuga Mundi”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Dariusza” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na sprzęt medyczny dla mężczyzny. Kartki będą do odebrania w dniu biegu w dniu biegu od godz. 15.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów.

Bieg Główny o Puchar Prezydenta Mielca na dystansie 3 km wystartuje o godz. 19.30 ze Stadionu Miejskiego w Mielcu. Od godz. 16.50 zostaną rozegrane biegi dla dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Uczestnicy wszystkich zawodów 7 października mogą przyłączyć się do akcji dla Dariusza.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz kolejny Biegi Uliczne w Mielcu. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W zeszłym roku podczas zawodów w Mielcu 107 osób pobiegło na rzecz rocznego Patryka.

 

thyy

 

Pieniądze zostały przekazane na zakup protezy ręki dla chłopca. W sumie, od 2013 r. odbyło się 198 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 207 beneficjentów kwotą ponad 2,8 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Dodatkowo, 17 września 2016 r. odbyła się druga edycja PKO Biegu Charytatywnego w 12 miastach Polski. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

 

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

 

uiiillii

 

Zobacz też...

1 Komentarzy

Marcin 10 października 2016 (poniedziałek) at 07:41

w Mielcu bieg się odbył, i dobrze ze pko bp pomogło

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa