21 sierpnia 2018, 21:18
Slider
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video

Tomasz Mrozowski – Dotyk [VIDEO]

Intymność, melancholia z domieszką nostalgii – tak pokrótce podczas wernisażu scharakteryzował obrazy z wystawy ”Dotyk” Krzysztof Gładysek, jej kurator.

Ponury gmach Samorządowego Centrum Kultury, chyba nigdy w swojej historii nie zgromadził na wernisażu tylu osób. Wśród gości można było zobaczyć wiele znanych postaci z życia kultury, sztuki i biznesu, a także między innymi wielu mieleckich lekarzy. W wernisażu brała udział rekordowa liczba gości, ponad 200 osób.

Artysta, a także podróżnik swoją twórczość prezentuje od dawna na stronach internetowych, przez co jego prace są powszechnie w Mielcu znane.

Jest to pierwsza indywidualna wystawa autora przygotowana w odmienny sposób. Jak mówi Tomasz Mrozowski jest to intymna historia, której nie da się opowiedzieć słowami.

Tomasz Mrozowski podziękował za pomoc w zorganizowaniu wystawy Krzysztofowi Gładyskowi i Marlenie Mosior, a cytatem z poezji swojej ulubionej poetki Krystyny Miłobędzkiej nakreślił motto swojej twórczości: ”jestem wszystkim, czego nie mam”.

Wystawę ”Dotyk” można oglądać do 28 stycznia w Galerii ESCEK (od wtorku do piątku w godzinach od 11 do 18, w sobotę i poniedziałek galeria jest nieczynna, a w niedzielę jest otwarta od godz. 15 do 19).

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja