środa - 21 Listopad 2018, 15:36
Slider
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video

Tomasz Mrozowski – Dotyk [VIDEO]

Intymność, melancholia z domieszką nostalgii – tak pokrótce podczas wernisażu scharakteryzował obrazy z wystawy ”Dotyk” Krzysztof Gładysek, jej kurator.

Ponury gmach Samorządowego Centrum Kultury, chyba nigdy w swojej historii nie zgromadził na wernisażu tylu osób. Wśród gości można było zobaczyć wiele znanych postaci z życia kultury, sztuki i biznesu, a także między innymi wielu mieleckich lekarzy. W wernisażu brała udział rekordowa liczba gości, ponad 200 osób.

Artysta, a także podróżnik swoją twórczość prezentuje od dawna na stronach internetowych, przez co jego prace są powszechnie w Mielcu znane.

Jest to pierwsza indywidualna wystawa autora przygotowana w odmienny sposób. Jak mówi Tomasz Mrozowski jest to intymna historia, której nie da się opowiedzieć słowami.

Tomasz Mrozowski podziękował za pomoc w zorganizowaniu wystawy Krzysztofowi Gładyskowi i Marlenie Mosior, a cytatem z poezji swojej ulubionej poetki Krystyny Miłobędzkiej nakreślił motto swojej twórczości: ”jestem wszystkim, czego nie mam”.

Wystawę ”Dotyk” można oglądać do 28 stycznia w Galerii ESCEK (od wtorku do piątku w godzinach od 11 do 18, w sobotę i poniedziałek galeria jest nieczynna, a w niedzielę jest otwarta od godz. 15 do 19).

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja