W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Trwa alarm przeciwpowodziowy w Mielcu [VIDEO, DRON]

W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na Wisłoce na wodowskazie w Mielcu Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski w dniu 22 maja wprowadził od godz. 18.30 alarm przeciwpowodziowy dla Mielca. Do tej godziny obowiązywał stan pogotowia przeciwpowodziowego.

W środę w godzinach popołudniowych opady deszczu ustały, lecz woda w Wisłoce wciąż się podnosiła. O godzinie 21.00 stan rzeki wynosił 670 cm (stan alarmowy przekroczony o 20 cm). W związku z tym że sytuacja w górnym biegu Wisłoki zaczęła się powoli stabilizować w godzinach nocnych ze środy na czwartek na wodowskazie przy mieleckim ujęciu wody na Wisłoce poziom wody w godzinach rannych w czwartek 23 maja spadł do 623 cm.

Jak powiedział Zenon Tokarski z Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wisłoka cały czas utrzymuje się między wałami przeciwpowodziowymi. Wciąż jednak strażacy PSP i OSP    pracują przy usuwaniu wody z budynków mieszkalnych i gospodarczych na ternie miasta, które zostały podtopione po ulewnych deszczach.

Przypominamy, że wójt Gminy Mielec wprowadził zakaz ruchu pieszego i rowerowego na kładce nad Wisłoką przy ulicy Rzecznej. Apelujemy do mieszkańców, aby ze względów bezpieczeństwa nie wchodzić na wały nad Wisłoką.

Sytuacja hydrologiczna w Mielcu i okolicach uzależniona jest obecnie od aury. Jeżeli nie będzie intensywnych opadów deszczu należy się spodziewać spadku poziomu wody na Wisłoce. Według doniesień serwisu pogodowego IMGW w czwartek i piątek (23 i 24 maja) w Mielcu mogą wystąpić słabe opady deszczu.

W Urzędzie Miejskim przez całą dobę dyżurują członkowie GZZK, którzy monitorują stan rzeki oraz sytuację powodziową na terenie Mielca. Kontakt z dyżurnymi pod numerem telefonu 986.

Prezentujemy dzięki FLY-Dron aktualną panoramę Wisłoki.

Poziom wody na Wisłoce w Mielcu można śledzić tutaj:

http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/150210120
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa