W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Twórca gry planszowej z młodzieżą w bibliotece [FOTO]

 7 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się spotkanie młodzieży z Pawłem Kopijerem, twórcą gry planszowej „Mitrys”.

Paweł Kopijer jest autorem cyklu fantasy Kroniki Dwuświata”. To na podstawie książek z tego cyklu powstała gra planszowa Mitrys, z którą zapoznała się młodzież uczestnicząca w spotkaniu. Autor opowiedział, jak to się stało, że będąc doradcą finansowym i trenerem biznesowym stał się autorem książek, w których świat w całości należało wymyśleć.

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu poznawali tajniki kreowania świata fantasy, sami tworząc swoich bohaterów. Autor doradzał, jak stwarzać bohaterów,  ich w różne historie i przygody. Po dokładnym scharakteryzowaniu postaci ze swoich książek, autor przeszedł płynnie do drugiej części spotkania, w której podzielił zebranych na kilka grup. Członkowie grupy wybrali spośród siebie notariuszy, a każdy z nich otrzymał zestaw z magiczną zawartością. Po otwarciu teczek okazało się, że znajdują się w nich opisy postaci z „Kronik Dwuświata”, do których należało dobrać odpowiednie cechy charakteru i opisy wyglądu zewnętrznego. 

Po tak absorbującej części spotkania Paweł Kopijer zaprezentował swoją grę „Mitrys”, opisał zasady gry, bohaterów oraz rozrysował perspektywę rozwoju „Mitrysa” o grę komputerową oraz przedstawił ambitne plany stworzenia komiksu na podstawie Kronik Dwuświata. W części pytań i odpowiedzi autor zdradził swoje wydawnicze plany na przyszłość, których nie brakuje na kilka najbliższych, a młodzi ludzie jeszcze po zakończeniu oficjalnej części spotkania przepytywali autora o jego pomysły na życie i plany zawodowe.

Na zakończenie nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Literatura fantasy ma w Mielcu spore grono oddanych, młodych czytelników.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa