W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 9 laureatem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego [FOTO]

Joanna Łapa uczennica z VII A Szkoły Podstawowej Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”

„Czy wiesz, dlaczego mnie skazali? Bo odmówiłem współpracy z nimi”. August Emil Fieldorf ps. „Nil”

26 lutego 2024 roku ogłoszono wyniki szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”, który odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Celem konkursu było przede wszystkim przybliżenie sylwetek żołnierzy drugiej konspiracji, którzy przeciwstawiali się sowietyzacji Polski po zakończeniu II wojny światowej i oddali życie w imię słusznej sprawy, nie doczekawszy się godnego pochówku.

Zadaniem uczestnika było napisanie tekstu literackiego, wierszem lub prozą, zainspirowanego działalnością patriotyczną w latach 1944-1963 żołnierzy wyklętych. Jury przyznało 7 nagród dla początkujących poetów oraz 6 nagród dla adeptów sztuki prozatorskiej.

Wśród laureatów znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu – Joanna Łapa z klasy VII A autorka elegii, w której wykazała się talentem literackim i wrażliwością. Swój wiersz poświęciła „PAMIĘCI „BĄKA” I „KONARA” – BOHATEROM NIEZŁOMNYM, POLEGŁYM 3 grudnia 1949 r. Gratulujemy Joasi III miejsca w województwie oraz życzymy dalszych literackich sukcesów.

Opr. Pani Anna Bożek

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Śladami leśnej kolejki – wernisaż

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa