W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Uczennica ZSE laureatką olimpiady handlowo-menedżerskiej

W dniach 15-16 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku zorganizowane zostały zawody centralne II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Do finału zakwalifikowało się 64 najlepszych uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. W gronie tym znaleźli się reprezentanci Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu: Aleksandra Popera i Konrad Borczyk, który występując w finale powtórzył sukces z ubiegłego roku.

W pierwszym dniu zmagań uczestnicy rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów ogłoszone zostały wyniki etapu praktycznego. Do części ustnej zakwalifikowano 10 osób z najwyższą liczbą punktów; wśród nich znalazła się Aleksandra Popera.

W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się przed jury i publicznością swoją wiedzą z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych. Odpowiadali na pytania problemowe, wymagające dłuższej wypowiedzi, oraz krótkie zadania praktyczne. Wiele poruszonych zagadnień dotyczyło hasła tegorocznej olimpiady: „Handel a gospodarka”.

Ostatecznie po ustnej części finału Aleksandra Popera zajęła 8. miejsce w klasyfikacji indywidualnej i uzyskała tytuł laureata II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Na zakończenie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom wręczono atrakcyjne nagrody i dyplomy. Wszyscy finaliści mieli też okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Szczecinka oraz miło spędzić czas wolny na lodowisku.

Opiekunem naukowym młodzieży była nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSE Maria Gancarz.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa