W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Uczniowie z gminy Radomyśl Wielki będą programować

Gmina Radomyśl Wielki przystąpiła do realizacji projektu RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

Realizacja projektu nie wymaga wkładu własnego Gminy. Stosowne porozumienie podpisał z-ca burmistrza Jarosław Godek. 

Projekt realizowany jest przez Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie (Partner Wiodący) w partnerstwie z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Gminą Grodzisko Dolne i Politechniką Rzeszowską.

Celem przedsięwziecia jest podniesienie jakości i efektywności oferowanych usług edukacyjnych w województwie podkarpackim ukierunkowanych na rozwój uczniów szkół podstawowych ważnych na rynku pracy kompetencji w zakresie robotyki i programowania.

Do projektu, który realizowany będzie do grudnia 2029 r. zostały zakwalifikowane wszystkie szkoły podstawowe w terenu Gminy Radomyśl Wielki. W ramach projektu każda szkoła zyska:

– wyposażenie pracowni szkolnej w elementy niezbędne do prowadzenia zajęć. Wyposażenie obejmie: zestawy robotów edukacyjnych, sprzęt komputerowy, maty robotyczne.

– wsparcie merytoryczne dla nauczycieli;

-zajęcia pozalekcyjne dla uczniów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, 2021-2027, Priorytet FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian. Działanie FEPK07.10 Kształtowanie kompetencji w zakresie robotyki i programowania.

#Fundusze UE

created by dji camera
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa