W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Działania edukacyjno – profilaktyczne w Borkach Nizińskich [FOTO]

Realizując założenia powiatowego programu profilaktycznego pn. „Seniorzy i dzieci w drodze do bezpieczeństwa”, mielecki profilaktyk spotkał się z mieszkańcami Borków Nizińskich.

Spotkanie odbyło się w budynku OSP w Borkach Nizińskich. Celem spotkania było zwiększenie wiedzy dzieci i seniorów z terenu gminy Tuszów Narodowy w zakresie przepisów w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie zajęć mł. asp. Ewelina Ziemba mówiła o aktualnie obowiązujących przepisach i omawiała najczęstsze przyczyny wypadków. Policjantka uświadamiała słuchaczy, że zwłaszcza seniorzy są w czołówce ofiar i uczestników wypadków drogowych, dlatego w oparciu o te statystyki wychodzimy również do nich z akcjami informacyjnymi.

Podczas prowadzonych działań edukacyjno-profilaktycznych funkcjonariuszka omówiła szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze szczególnym zwróceniem uwagi na niechronionych uczestników w ruchu drogowym.

Ponadto mł. asp. Ewelina Ziemba i Krzysztof Radoń przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej ze zwróceniem uwagi na przeprowadzenie resustytacji krążeniowo – oddechowej u osoby dorosłej, dziecka, niemowlęcia z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Policjantka omówiła postępowanie w przypadku stanu zagrożenia życia np. udaru mózgu, padaczki zawału mięśnia sercowego, zadławienia itp. Uczestnicy spotkania mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności m. in. na fantomach.

Dzieci biorące udział w spotkaniu mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz wyposażenie, jakim dysponują na co dzień policjanci.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Składamy serdeczne podziękowania dla Strażaka OSP w Borkach Nizińskich – Krzysztofa Radonia za pomoc przy organizacji spotkania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ekspertki z Urzędu Skarbowego w Mielcu spotkały się z seniorami Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Przykopie

Wiadomości Mielec

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa