W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych szkolą się na przyszłych monterów oraz mechaników lotniczych [FOTO]

Kilkaset godzin praktyk zawodowych oraz profesjonalne kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje – dobiegający końca projekt „Zawody przyszłości” to doskonała przepustka do kariery zawodowej dla 32 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu kształcących się  na przyszłych monterów maszyn i urządzeń oraz mechaników lotniczych.

Projekt „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Jego celem, już od samego początku, było umożliwienie uczniom zdobycia umiejętności i kompetencji dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy.

W ciągu trzech lat kształcenia przyszli monterzy maszyn i urządzeń odbyli łącznie 300 godzin praktyk w mieleckich firmach Gardner Aerospace oraz R&G. Jeszcze więcej, bo 450 godzin, trwały staże młodych mechaników lotniczych. Ci szlifowali swoje umiejętności na lotnisku w Jasionce oraz Pyrzowicach u partnera projektu, firmy Linetech S.A.

Umocnieniu przyszłej pozycji na rynku pracy służyły także kursy i szkolenia, jakie, dzięki udziałowi w projekcie, odbyli uczniowie kształcący się na obydwu kierunkach. Przyszli monterzy maszyn i urządzeń wzięli udział w kursie pn. „„Przygotowywanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie do obróbki dla uczniów kierunku mechanik monter maszyn i urządzeń”. Uczniowie kasy technik mechanik lotniczy odbyli natomiast trzy szkolenia przygotowujące do uzyskania licencji mechanika obsługi Part-66.

Kursy zostały przeprowadzone w sposób rzetelny, przez profesjonalne firmy szkoleniowe, które potwierdziły posiadane przez uczniów kwalifikacje stosownymi certyfikatami.

– Poszerzanie wiedzy i umiejętności zawsze stanowi atut na rynku pracy. Udokumentowane certyfikatami kursy i szkolenia, jakie dzięki projektowi zrealizowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, z pewnością przybliżą ich do zdobycia wymarzonego zatrudnienia. Podobnie zresztą, jak uczące zawodu kilkusetgodzinne staże realizowane w firmach partnerujących projektowi – podkreśla Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.

Warto podkreślić, że współpraca pomiędzy samorządem Powiatu Mieleckiego a lokalnymi przedsiębiorcami, zawiązana w ramach realizacji projektu „Zawody Przyszłości”, przynosi wymierne korzyści każdej ze stron. Młodzi adepci zawodu zdobywają cenną wiedzę praktyczną, która otwiera im wiele możliwości kariery zawodowej; zaangażowana w projekt szkoła zyskuje atrakcyjną ofertę nauczania dla przyszłych roczników; firmy natomiast – przyczyniają się do kształcenia fachowców mogących w przyszłości zasilić ich kadry.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa