W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Uczniowie ZSB w Chorwacji [FOTO]

W dniach 18- 23.09.2017 ramach projektu Erasmus+ „The Bridge” uczniowie ZSB udali się do Chorwacji, gdzie w mieście Porec przedstawili wykonane przez siebie w Polsce 2 magnetometry. Jeden z nich to kompas, a drugi to wykrywacz metali. Prezentacja spodobała się uczniom i nauczycielom z Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Holandii oraz nauczycielom z Malty, Finlandii.

Przez cały tydzień nasi uczniowie brali udział w warsztatach naukowych w Obserwatorium Astronomicznym w Visnjan w Chorwacji. Razem z 28 uczestnikami projektu z Chorwacji, Słowenii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Holandii przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia. Badali wpływ promieniowania UV na różnego rodzaju bakterie. Poznali budowę i działanie różnych przyrządów optycznych jak teleskop czy mikroskop.

Budowali magnetometry, tworząc układy elektryczne na podstawie schematów. Sprawdzali laboratoryjnie działanie filtrów o różnych faktorach w różnych kremach do opalania. Pełni entuzjazmu angażowali się we wszystkie prace doskonaląc język angielski.
Jedną z dziedzin projektu Erasmus+ The Bridge jest mikrobiologia. W Chorwacji uczniowie mieli za zadanie zbadanie strefy przybrzeżnej Adriatyku.

Po poznaniu teorii w wykładzie prowadzonym w języku angielskim przez biologa z Visnjan udali się do Cervar Tam każda grupa wyszukiwała w morzu i na kamienistej plaży określone okazy żywych organizmów. Następnie uczniowie oglądali je pod mikroskopem i dowiedzieli się o nich wielu ciekawych informacji. Nigdy nie przypuszczali, wchodząc do wody, że życie w morzu jest tak bogate.
Nie zabrakło również zwiedzania: zamki, jaskinie krasowe, historyczne miasteczka, Pula, Porec, Novigrad to najważniejsze z obejrzanych atrakcji na półwyspie Istria.
Nowe przyjaźnie wśród rówieśników z innych krajów oraz przełamanie bariery językowej to najważniejsze korzyści realizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych projektu Erasmus+.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa