W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Uwaga na włamywaczy

W ostatnim czasie w powiecie mieleckim dochodzi do włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań. Do przestępstw dochodzi zarówno w miejscowościach na terenie powiatu jak i w samym Mielcu.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie własnego mienia, czujność oraz współpracę z sąsiadami, która pomoże nam uchronić się przed włamaniami.

Na terenie podległym Komendzie Policji w Mielcu w ostatnim czasie doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań. Łupem złodziei najczęściej pada złota i srebrna biżuteria, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Do włamań dochodzi zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, zwykle w czasie nieobecności domowników.

W związku z tym policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań oraz o rozwagę w kontaktach z obcymi. Policjanci radzą, aby zwracać uwagę na osoby, z którymi się kontaktujemy. Nie zapraszajmy do domu osób przygodnie poznanych czy znajomych naszych znajomych. Zwróćmy uwagę na to, kogo przyprowadzają do domu nasze dzieci. Ich koledzy i koleżanki mogą być także źródłem informacji dla przestępcy.

Włamywacz, wiedzę na temat domu, który próbuje okraść zdobywa przede wszystkim poprzez obserwację, jak też w rozmowach z dziećmi, sąsiadami, czasem z nami samymi. Przed włamaniem złodziej musi mieć orientację jaki rodzaj zabezpieczeń będzie musiał pokonać, czy są blokady przeciwwyważeniowe, czy są zamontowane urządzenia alarmowe, czy w domu jest pies i jak sąsiedzi reagują na ewentualne hałasy.           

Policjanci radzą, aby w miarę możliwości wyposażyć domostwo w odpowiednie zamki oraz nie oddawać kluczy nieznajomym. Dobrze jest też nawiązać kontakt z zaufanymi sąsiadami w celu zapobieżenia ewentualnemu włamaniu. W czasie długotrwałej nieobecności domowników sąsiad może zaświecić światło w mieszkaniu, co z pewnością odstraszy złodzieja.

Jeśli widzisz, że w otoczeniu Twojego domu znajdują się nieznajome osoby, które zachowują się w podejrzany sposób, powiadom o tym dzielnicowego lub Policję pod numer alarmowy 997. Warto też nie opowiadać nikomu o tym, że trzyma się w domu wartościowe przedmioty lub duże sumy pieniędzy, to w znacznym stopniu ograniczy prawdopodobieństwo, że to my staniemy się ofiarą kradzieży z włamaniem.  

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Izbiskach

Wiadomości Mielec

Policjanci zatrzymali po pościgu w Brzeźnicy recydywistę

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa