16 stycznia 2019 (środa) - 8:03
Slider
Image default
Galerie Informacje

W II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu wiedzą, jak świętować Dzień Kobiet! [FOTO]

Kopernik była kobietą?

8 marca to Dzień Kobiet – jedno z najpiękniejszych świąt w Polsce. Już od rana ulicami przemykają mężczyźni śpieszący z kwiatami i tajemniczymi pakunkami dla swoich lepszych połówek, koleżanek i współpracowniczek. Świętowania nie mogło zabraknąć również w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Odbył się tam kiermasz ciast, wybory na Miss Szkoły oraz… konkurs na najlepiej przebranego mężczyznę.


Tradycyjnie już męska społeczność szkoły przygotowała prezenty, poczęstunki i kwiaty dla nauczycielek oraz uczennic. Jednak na kobiety (i nie tylko!) czekały również atrakcje zorganizowane przez Samorząd Uczniowski z opiekunką – panią Agnieszką Czechurą na czele. Szkolne obchody święta rozpoczął poranny kiermasz ciast. Dalej było już tylko ciekawiej…
Oczko mu poszło, temu uczniu
Tradycyjnym punktem Dnia Kobiet w „Koperniku” jest niezwykły pokaz mody. Niezwykły – bo biorą w nim udział… uczniowie przebrani za kobiety. Każdy uczestnik pokazu stara się, by jego ubiór był jak najbardziej kobiecy – efekt pomagają osiągnąć peruki, sukienki, buty na szpilkach… a nawet makijaż. Zachowanie też ma symbolizować kobiecość – jest charakterystyczny krok wybiegowy, robienie szpagatów, a nawet… rzucanie częściami garderoby! Czasem zdarza się, że na środku improwizowanego wybiegu u jednego z uczestników pojawi się oczko w rajstopach. Efekt jest komiczny, ale przecież o to właśnie chodzi – o śmiech i dobrą zabawę!
W tym roku jury złożone z kobiet (prawdziwych!) miało bardzo trudny wybór – wszyscy uczestnicy pokazu zaprezentowali się świetnie, budząc owacje publiczności i westchnienia fanek (a może również fanów?). Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Jarek Jaworek, na kolejnym stopniu podium uplasował się Bartek Florek, a na miejscu trzecim znalazł się Wojtek Mazur.
The winneris…
Kulminacyjnym punktem czwartkowej zabawy były wybory Miss II LO 2018. Wybory poprzedzone były klasowymi eliminacjami. Z kolei do finałowego etapu przeszło 10 dziewczyn, które uzyskały najlepszy wynik w głosowaniu męskiej części uczniów.
W finale emocje sięgały zenitu. Sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. Uczennice musiały jak najlepiej zaprezentować się przed jury, złożonym z nauczycieli: Alfreda Ortyla, Tomasza Kosiorowskiego i Grzegorza Witka, a także przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Huberta Wejmana. Nie chodziło jednak o wygląd.
Finalistki musiały zmierzyć się z wymagającymi zadaniami. Pierwszą konkurencją było jak najszybsze przyszycie guzika do kawałka materiału. Dodatkowym utrudnieniem był brak nożyczek, co wystawiło na próbę kreatywność kandydatek na Miss, które musiały uporać się z docięciem nitki. Następnie licealistki musiały m.in. obrać jabłko tak, by pozostawić jak najdłuższy kawałek skórki, zawiązać krawat czy pomalować szminką chłopaka z widowni po wykonywaniu obrotów przez 30 sekund.
Po prawie godzinnej rywalizacji uroczyście ogłoszono wyniki. Tytuł Miss II LO 2018 otrzymała Aleksandra Maziarz, I Vice Miss została Aleksandra Rataj, a II Vice Miss – Kornelia Czechura. Każda z uczestniczek finału otrzymała słodki upominek, a zwyciężczynie – koronę.
I nawet, jeśli Kopernik nie była kobietą – to czymże byłby „Kopernik” bez kobiet?

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja