W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawa: Brzechwa, Korczak, Makuszyński [FOTO]

Najnowsza wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK (przy ul. Kusocińskiego 2) prezentuje największych polskich twórców literatury dla dzieci. Pretekstem do ekspozycji „LITERACKIE PORTRETY. BRZECHWA, KORCZAK, MAKUSZYŃSKI” jest obchodzony na początku kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wystawa pochodzi z Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Święto książki dla najmłodszych ustanowiła Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) i ma ono na celu upowszechnianie książek oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. 

Prezentowana wystawa „Literackie Portrety. Brzechwa, Korczak, Makuszyński” ma na celu popularyzowanie twórczości naszych rodzimych poetów, pisarzy, których  dorobek literacki znany jest szerokiemu gronu (nie tylko najmłodszych) czytelników. Na wystawie znalazły się książki  i audiobooki dla dzieci, które oczywiście można wypożyczyć do domu.

Jan Brzechwa – pisarz, autor bajek dla dzieci. Miał ambicje pisania poważnych utworów dla dorosłych. Wiersze dla dzieci, z których znany jest najbardziej, traktował sceptycznie. Z wykształcenia prawnik, autor komentarza do pierwszej polskiej ustawy o prawie autorskim. Wszyscy znamy jego wiersze i utwory dla dzieci m.in. Tańcowała igła z nitką, Kaczka Dziwaczka, Akademia Pana Kleksa , Drops i jego trupa….

Janusz Korczak – znany przede wszystkim jako słynny pedagog i autor wspaniałych książek dla dzieci i dorosłych: Król Maciuś Pierwszy, Kajtuś czarodziej czy Józki, Jaśki i Franki.

Kornel Makuszyński – prozaik, poeta, felietonista i publicysta, autor cyklu książek dla dzieci o Koziołku Matołku, małpce Fiki-Miki oraz powieści dla młodzieży Szatan z siódmej klasy, Szaleństwa panny Ewy.

Miejska Biblioteka Publiczna SCK zaprasza na wystawę, którą  można oglądać  w holu MBP, w godzinach otwarcia biblioteki.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa