W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Watykański ambasador Ziemi Mieleckiej [FOTO]

Pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos spotkał się z pochodzącym z Mielca, a obecnie pracującym w Watykanie księdzem prałatem dr Piotrem Bajorem, którego Biskup tarnowski Andrzej Jeż nominował Kanonikiem Gremialnym i Archidiakonem Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

– Jesteśmy dumni, że nasz rodak, który jest tak znakomitym ambasadorem ziemi mieleckiej w Stolicy Piotrowej znalazł się w Kapitule Kolegiackiej i jako Archidiakon będzie jej służył swoim doświadczeniem i wiedzą – powiedział Fryderyk Kapinos, który wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Mielcu Marianem Kokoszką oraz wójtami Gminy Mielec – Józefem Piątkiem i Gminy Tuszów Narodowy – Andrzejem Głazem gratulowali ks. Piotrowi Bajorowi nominacji.

Urodzony w Mielcu ks. Piotr Bajor kapłanem został w 1998 roku. W sierpniu 2002 r. wyjechał do Rzymu, by na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża rozpocząć studia doktoranckie z zakresu teologii dogmatycznej. W styczniu 2007 roku zakończył swoje pięcioletnie studia obroną pracy doktorskiej, a w czerwcu tego samego roku został pracownikiem Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie.

W 2014 roku papież Franciszek odznaczył ks. Piotra Bajora tytułem honorowym kapelana Jego Świątobliwości (tytuł prałata), a w roku 2015 roku prezydent Polski Andrzej Duda uhonorował go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa