W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

„ Wesoła nowina” w Chorzelowie [FOTO]

W niedzielę 22 stycznia 2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec
w Chorzelowie odbyła się premiera widowiska jasełkowego „Wesoła nowina”.

Przy pełnej widzów sali widowiskowej członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz ZPiT „Chorzelowiacy” przedstawili zupełnie inną niż tradycyjna wersję jasełek, barwną i pełną humoru. I mimo, iż sens był ten sam jak w każdych jasełkach, widzowie do końca nie wiedzieli co za chwile się stanie.

Na chorzelowskiej scenie aniołowie spotykali się z diabłami, Herod kłócił się z Lucyferem, Śmierć przekomarzała się z Lucyferem, pasterze urządzali wyścigi z królami, w końcu diabeł otrzymał anielskie skrzydła. Pomimo swojej nietypowej wersji tekstowej „Wesoła nowina” zawierała tradycyjne polskie kolędy, do śpiewu których bardzo chętnie przyłączali się widzowie, co uświetniło całe widowisko.

W spektaklu zagrali: Małgorzata Głaz, Aneta Mizera, Kinga Halik, Krzysztof Jachyra, Kamil Dydo, Magdalena Trela, Natalia Niziołek, Martyna Gaj, Emila Dusza, Emila Wojdyło, Magdalena Mizera, Kacper Kasprzak, Jakub Pieróg, Jakub Kłoda, Mateusz Kłoda, Dominik Leśniak, Maciej Trela.

Scenariusz jasełek opracowała Bożena Telega, która również wyreżyserowała spektakl. Muzycznie przygotował aktorów i akompaniował podczas jasełek Michał Witek. Scenografia to zasługa Anny Surowiec, natomiast nagłośnienie i oświetlenie bezbłędnie przeprowadził Marcin Sasor.

Zobacz też...

Na szkoleniach ratowników zyskują pacjenci. W Mielcu jedno z najtrudniejszych! [FOTO]

Redaktor naczelny

NFOŚiGW przekaże dotację firmie z Mielca na nowatorski system zarządzania energią

Redaktor naczelny

„Dzień Otwarty dla Kobiet” w Calypso Fitness Club [FOTO, VIDEO]

Hakeros