W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wiedza, którą warto mieć

Mateusz Wróbel i Julia Wolak, Krystian Drąg i Filip Cichoń oraz Adrian Moździerz i Igor Tyrpa okazali się najlepsi w swoich kategoriach wiekowych w konkursie wiedzy pożarniczej w gminie Radomyśl Wielki i zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

Dziś, 29 marca, w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Przystąpiło do niego 43 uczniów gimnazjum, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: przewodniczący Bernard Maziarz, Andrzej Kukliński, Marian Ryniewicz, Leszek Jagoda i Piotr Wolak. Testy składające się z 30 pytań jednokrotnego wyboru były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Po dwie najlepsze osoby z każdej kategorii awansowały do etapu powiatowego, który odbędzie się 22 kwietnia w Padwi Narodowej. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali nagrody ufundowane przez Józefa Rybińskiego, burmistrza Radomyśla Wielkiego.

 

Wyniki

Kategoria I – szkoły podstawowe

  1. Mateusz Wróbel z SP Dulcza Wielka (26 pkt.)
  2. Julia Wolak z SP Radomyśl Wielki (23 pkt.)
  3. Michał Sadowski z SP Janowiec (22 pkt.)  
  4. Gabriela Pisarczyk z SP Radomyśl Wielki (22 pkt.)  

 

Kategoria II – gimnazjum

  1. Krystian Drąg ze Zdziarca  (17 pkt.)
  2. Filip Cichoń ze Zdziarca (16 pkt.)
  3. Dominik Maziarz z Dulczy Małej (14 pkt.)

 

Kategoria III – szkoły ponadgimnazjalne

  1. Adrian Moździerz z Radomyśla Wielkiego (21 pkt.)
  2. Igor Tyrpa z Radomyśla Wielkiego (17 pkt.)
  3.  Norbert Walas z Dąbia (16 pkt.)

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa