Informacje Sport

WIELKI SUKCES MŁODYCH SIATKAREK  ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W MIELCU

4 czerwca 2016 roku w Przemyślu uczennice klas piątych Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu, zajęły drugie miejsce etapu wojewódzkiego Ogólnopolskich Zawodów w Mini Siatkówkę Dziewcząt „Kinder+Sport 2016”.

W lipcu 2016 w Częstochowie będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim. Dziewczęta wystąpił w składzie: MILENA NADZIEJA, PAULINA STARZEC, DAGMARA CICHOŃ, IRMINA WOLANIN i WIKTORIA SKOWRON.

W finale uczestniczyło dwanaście najlepszych zespołów z Podkarpacia, które wywalczyły awans we wcześniejszych turniejach rejonowych. Dziewczęta pokonały zawodniczki z klubów sportowych z: Tarnobrzega, Rzeszowa, Leżajska i Jedlicza.

Młode siatkarki walczyły bardzo dzielnie i ambitnie przechodząc zwycięsko kolejne etapy. W finale wygrały z zespołem z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Tarnobrzega, zaś uległy jedynie zespołowi z UKS
„Szóstka” Mielec. Wielkie brawa dla naszych dzielnych siatkarek! Za swój sukces otrzymały piękne medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

Dziewczęta z rocznika 2005: NATALIA KRĘCIGŁOWA, ALEKSANDRA RZEŹNIK i DAGMARA WIĘCKOWIAK  też spisały się znakomicie.Walczyły z 16 zespołami z Podkarpacia, w kategorii „Dwójek siatkarskich”. Zmierzyły się między innymi z młodymi siatkarkami z: Rzeszowa, Krosna, Nowej Dęby, Leżajska oraz Przemyśla.

Wystąpiły również w finałach tego turnieju i ostatecznie zajęły wysokie czwarte miejsce. Jest to wielki sukces naszych młodych siatkarek!

Do zawodów dziewczęta przygotowały  trenerki BOGUSŁAWA WIĄCEK i JOANNA SZADY.