W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Wizyta mielczan we francuskich miastach partnerskich [FOTO]

Na zaproszenie merów miast Morlaix, Saint- Thégonnec i Saint-Martin-des-Champs, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Zastępcą Prezydenta Adrianą Miłoś oraz ponad 40 osobową grupą mielczan, od czwartku (19 września) do niedzieli (22 września) przebywali z wizytą we Francji.

Podczas pobytu odnowiona została umowa o partnerstwie czterech miast, co ważne, po raz pierwszy w języku bretońskim. Dotychczas umowa ta zawarta była w języku polskim i francuskim.

Wśród ponad 40 osób z Mielca były także dwa zespoły taneczne z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu – Teatr Tańca AleToNic, którego instruktorem i choreografem jest Izabela Serwan, a także Zespół Tańca Nowoczesnego Mini Max Show pod przewodnictwem Anny Leszkiewicz. Występy artystyczne obu zespołów zostały bardzo dobrze ocenione i zrobiły ogromne wrażenie wśród publiczności francuskiej.

Warto podkreślić, że wszyscy mielczanie zostali przyjęci przez francuskie rodziny, które zapewniły im nocleg podczas pobytu w Bretanii. Wymiany między uczniami, a także klubami sportowymi trwa nieprzerwanie od ponad 20 lat. Szacuje się, że około 600 mielczan miało możliwość odwiedzić Francję za sprawą współpracy naszego miasta z Morlaix, Saint-Thégonnec i Saint-Martin-des-Champs.

Przypomnijmy, że oficjalne podpisanie umowy o partnerstwie miało miejsce 29 maja 2011 r. Współpraca z miastami partnerskimi trwa jednak znacznie dłużej, a to za sprawą funkcjonowania Stowarzyszenia Przyjaciół Polski we Francji, a także Stowarzyszenia Przyjaciół Francji w naszym mieście. Współpraca obu stowarzyszeń opiera się nie tylko na wymianie sportowej, ale także na kulturalnej pomiędzy zaprzyjaźnionymi miastami.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Rynek Starego Miasta podczas minionego weekendu [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Otwarcie sezonu z jednym punktem. FKS Stal Mielec – Widzew Łódź 1 : 1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa