W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wstąp w szeregi Policji

Mieleckie policjantki spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielca z okazji „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”. W rozmowie z uczniami klas o profilu ogólnopolicyjnym, zapoznały ich z zawodem policjanta i podzieliły się praktycznymi wskazówkami przydatnymi w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej wiążącej się z wstąpieniem w szeregi Policji.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki od wielu lat współpracuje z Komendą Powiatową Policji w Mielcu na wielu płaszczyznach. Corocznie z okazji „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” organizowane są spotkania z policjantami, które przybierają różną formę. W czasie dzisiejszego spotkania młodzież z zaciekawieniem słuchała o specyfice pracy policjanta oraz o różnorodności zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać policjantem? Jakie dokumenty przygotować, gdzie i kiedy można je składać? O tym opowiedziała sierż. Katarzyna Kilian z Wydziału Prewencji mieleckiej Policji, która od kilku lat jest policjantką, a jednocześnie absolwentką Zespołu Szkół Ekonomicznych. Funkcjonariuszki zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o swoich codziennych przeżyciach i możliwości pomocy innym, które daje służba w Policji.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa