W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Materiały video

Wystawa sztuki sakralnej [FOTO, VIDEO]

Skarby kościołów ziemi mieleckiej – najcenniejsze i najpiękniejsze – udało się zgromadzić na wystawie w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”. Tej wystawy nie można przeoczyć, koniecznie trzeba ją odwiedzić.

W kilku salach wystawienniczych zobaczyć można obrazy, rzeźby, kielichy, monstrancje, mszały, dokumenty i księgi.

Najcenniejszy obraz można zobaczyć zaraz przy wejściu na wystawę – jest to „Matka Boża z Dzieciątkiem” z przełomu XVII i XVIII wieku, własność parafii pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach. Kolejnymi ciekawymi eksponatami, które zobaczyć można na wystawie są m.in.: biblia w tłumaczeniu Jakuba Wujka z 1599 r.,  rzeźba Matki Bożej Bolesnej z XVI wieku, kielich z ok. 1640 r., monstrancja z połowy XVIII w., relikwie św. Wojciecha z drugiej połowy XVIII wieku.

Wernisaż wystawy odbył się 10 kwietnia. O skarbach będących w dyspozycji kościołów powiatu mieleckiego mówili dyrektor Muzeum Regionalnego SCK Jerzy Skrzypczak oraz Krzysztof Haptaś z Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”. Zachęcając do zwiedzania, podziękowali proboszczom parafii, z których wypożyczono skarby kultury sakralnej.

Zapraszamy do Pałacyku Oborskich! Wystawa czynna do 21 września.

YouTube player


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa