W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

XVII Igraszki Mikołajkowe w Gminie Padew Narodowa [FOTO]

W dniu 7 grudnia 2019 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Padwi Narodowej odbyła się po raz siedemnasty gminna impreza kulturalno-integracyjna dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Padew Narodowa pt.„ IGRASZKI MIKOŁAJKOWE”.

Co roku w imprezie bierze udział ok. 60 osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunowie, ponadto władze samorządowe i zaproszeni goście. Impreza ma na celu zintegrowanie osób niepełnosprawnych z terenu gminy i ich rodzin, umożliwienie im bezpośredniego wzajemnego  kontaktu. 

W programie artystycznym uczestnicy igraszek zobaczyli pokaz iluzjonisty. Nie zabrakło również wesołej zabawy z klaunem Maurycym oraz z ciotką Klotką, którzy wywołują uśmiech na twarzach wszystkich obecnych na imprezie. Było również spotkanie ze św. Mikołajem. Panie przedszkolanki wykonywały najróżniejsze zwierzęta i kwiaty z dmuchanych balonów.

Po programie artystycznym i poczęstunku uczestnicy, jak co roku bawili się przy dźwiękach kapeli PADWIANIE (pod kierownictwem pana Janusza Kucharczyka), wykonujących między innymi znane i lubiane piosenki biesiadne. Trudno nie wspomnieć o nauczycielach, pracownikach szkoły, uczniach szkoły i wolontariuszach, którzy poświęcają swój wolny czas, aby pomóc w organizacji imprezy. Głównym organizatorem imprezy w tym roku było Stowarzyszenie Rozwój Gminy Padew Narodowa we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Gminą Padew Narodowa, Szkołą Podstawową, Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W ramach wolontariatu organizatorów wspomagała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej.

Co roku zaproszeni goście są sponsorami owoców, słodyczy czy drobnych upominków dla uczestników imprezy. W tym roku wśród sponsorów znaleźli się: Pan Robert Pluta – Wójt Gminy Padew Narodowa, pan Janusz Bik – Przewodniczący Rady Gminy, Pani Małgorzata Brożyna – Sekretarz Gminy, Pani Joanna Skopińska – Mycek – Skarbnik Gminy, Pan Dawid Uzar – Radny Gminy, Komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych z przewodniczącym Wiesławem Pankiem.

Atmosfera na „ Igraszkach Mikołajkowych” była ciepła i serdeczna. Uczestnicy podkreślają, że cieszą się nie tylko z obecności innych osób niepełnosprawnych, ale ważna jest dla nich także możliwość wymiany doświadczeń, kontaktów, uściśnięcia ręki, porozmawiania lub choćby tylko zobaczenia tak ważnych osobistości jak posłanki na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej, posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa czy wójta gminy Padew Narodowa. Impreza cieszy się aprobatą i uznaniem uczestników.


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa