W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Z Mielca do Rzeszowa bez przesiadki

To duże udogodnienie dla podróżnych, bowiem nie jest już konieczna przesiadka w Dębicy.

Linia 25 z Dębicy do Mielca nie jest zelektryfikowana. Dlatego połączenia Mielca ze stolicą Podkarpacia będą obsługiwać pociągi hybrydowe, czyli z podwójnym napędem elektrycznym i spalinowym.

Samorząd województwa zakupił niedawno cztery takie pojazdy. Mają kursować na trasie do Mielca i Jasła oraz Horyńca, a więc tam, gdzie nie ma sieci trakcyjnej. Są to trzyczłonowe pociągi i mogą przewozić 200 pasażerów.

W przypadku połączenia Mielec-Rzeszów jedna para pociągów będzie kursować rano, a druga po południu w dni robocze. Podróż trwa ok. 1,5 godziny.

Na linii Mielec-Dębica kursuje w sumie 21 pociągów.

Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie w dniu 23 stycznia dokonano formalnej zmiany kategorii i sposobu zabezpieczenia dwóch przejazdów kolejowo-drogowych na linii kolejowej Nr 25 (Łódź Kaliska – Dębica).

To dzięki inwestycją w rewitalizacji linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew – Mielec – Dębica doszło do tych zmian. Po wybudowaniu wiaduktu nad przebiegającą przez nasze miasto linią kolejową i ulicą Sienkiewicza zlikwidowane zostały przejazdy kolejowo-drogowe w miejscowości Chorzelów oraz przy zjeździe z ulicy Sienkiewicza w ulicę Kosmonautów.

W ich miejscu powstały przejścia dla pieszych kategorii E wyposażone w barierki ochronne ograniczające obszar przejścia, które wymagają o zachowania ostrożności podczas korzystania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa