W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Zarządzeniem Ministra Edukacji z 28 lutego 2024 r. minister Barbara Nowacka powołała Radę do spraw Informatyzacji Edukacji.

Główne zadania Rady to wspieranie Ministra Edukacji, w zakresie wdrażania technologii cyfrowych w systemie oświaty, przedstawianie Ministrowi rekomendacji dotyczących kierunków działań w systemie oświaty związanych z rozwojem w Polsce społeczeństwa informacyjnego oraz gospodarki opartej na wiedzy.

Rada będzie także opiniować inicjowane działania w zakresie edukacji informatycznej, edukacji medialnej i zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych w systemie oświaty oraz ich wpływ na bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży.

Rada sama będzie miała za zadanie inicjowanie takich działań, głównie w zakresie podniesienia jakości kształcenia w systemie oświaty z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych;

Rada do spraw Informatyzacji Edukacji liczy 22 członków. Jej przewodniczącą jest Anna Beata Kwiatkowska, a zastępcą przewodniczącej Zdzisław Nowakowski. 

-Powołanie mnie w skład Rady odbieram jako uznanie dla osiągnięć mieleckich szkół we wdrażaniu nowych kierunków kształcenia związanych z technologiami cyfrowymi.

Stoimy obecnie u progu nowego skoku cywilizacyjnego naznaczanego chociażby sztuczną inteligencją, mającą wpływ na systemy kształcenia – powiedział Zdzisław Nowakowski, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. 

-Jednoczenie odbieram to również jako pozytywną ocenę nowych władz oświatowych kraju mojego skromnego dorobku w tym zakresie – dodał.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa