W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zmarł Zdzisław Czajka

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy że w dniu 17 sierpnia zmarł długoletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zdzisław Czajka.

Pogrzeb Zdzisława Czajki odbędzie się w poniedziałek 20 sierpnia o godzinie 15 w kościele Parafii Ducha Świętego na osiedlu Lotników.

Zdzisław Czajka urodził się 27 października 1955 r. w Ulanowie. Absolwent Technikum Mechanicznego w Stalowej Woli (matura w 1974 r.). W tym czasie grał w siatkówkę w drużynie „Stal” Stalowa Wola. Studia wyższe odbył na Politechnice Białoruskiej w Mińsku i na tej podstawie otrzymał z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego tytuł magistra inżyniera.

W 1981 r. został zatrudniony w WSK „PZL – Mielec” i do 1990 r. pracował na stanowisku kierowniczym w Dziale Obsługi Ogólnej. W roku szkolnym 1990/1991 był nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mielcu. Od 1994 r. do 30 VII 2000 r. pełnił funkcję kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielcu.

W tym czasie zorganizował je i rozwinął ich działalność, a także był jednym z założycieli Stowarzyszenia Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ. Publikował artykuły na temat osób niepełnosprawnych w wydawnictwach Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Problemami dzieci niepełnosprawnych zajmował się także jako działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W 2000 r. zdobył specjalizację w zakresie organizacji i zarządzania opieką społeczną. Od 1 VIII 2000 r. do kwietnia 2017 r. pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, a od maja 2017 r. był pracownikiem tegoż MOPS-u.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa