W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

ZPiT „Chorzelowiacy” uświetnili swój jubileusz [FOTO, VIDEO]

W niedzielę na scenie Domu Kultury SCK w Mielcu obchodzony był jubileusz 30-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”.

Na co dzień ZPiT wraz z Kapelą Ludową funkcjonuje głównie w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

„Chorzelowiacy” to ludzie, którzy mają ogromny wkład w pielęgnowanie tradycji, edukacji artystycznej oraz integrowanie społeczności lokalnej. Pasją członków Zespołu jest folklor oraz zamiłowanie do tańca i muzyki ludowej łączącej już dwa pełne pokolenia tancerzy związanych z Gminą Mielec.
Na dwóch koncertach w niedziele artyści zaprezentowali m.in.: Poloneza, Krakowiaka, Kujawiaka z wiankami, suitę tańców rzeszowskich, lasowiackich i przeworskich oraz tańce łowickie, lubelskie, lachów sądeckich, spiskie, a także okolic Gorlic i Krosna.

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” powstał w 1993 roku. Jego założycielką jest Bożena Telega-Kuźnik, która po dziś dzień jest choreografem i kierownikiem artystycznym. Kierownikiem muzycznym jest Konrad Sosiński. Zespół działa w trzech grupach tanecznych: grupa dziecięca, dziewczęca, absolwenci i seniorzy, którzy rozwijają swoje pasje taneczne i wokalne. Zespół jest także wykonawcą widowisk obrzędowych, okolicznościowych, patriotycznych, spektakli teatralnych.

/center>
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa