W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

ZST: ferie zimowe pod znakiem pierwszej pomocy [FOTO]

104 uczniów Zespołu Szkół Technicznych wzięło udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs przeprowadzono w trakcie ferii zimowych.

Młodzież uczyła się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej w 9-cio osobowych grupach ćwiczeniowych, w oparciu o „metodę czterech kroków” propagowaną przez Europejską Radę Resuscytacji. Program szkolenia obejmował zarówno teoretyczną wiedzę dotyczącą przyczyn i objawów zatrzymania krążenia, jak i szeroko rozbudowany blok zajęć praktycznych.

W jego ramach uczestnicy kursu uczyli się m.in. badania przytomności i oddechu, udrażniania dróg oddechowych, właściwych sposobów na telefoniczne wzywanie pomocy czy wreszcie technik ucisku klatki piersiowej i sztucznego oddychania. Podczas szkolenia omówione zostały również sposoby resuscytacji w sytuacjach szczególnych, tj. u kobiet w ciąży i osób po zabiegu laryngektomii czy też w przypadkach utonięć lub powieszeń.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był Andrzej Wyzga, nauczyciel ZST, a zarazem instruktor ratownictwa drogowego PZM i członek Polskiej Rady Resuscytacji. – Cieszy nas to, że młodzież wykazała tak duże zainteresowanie nauką pierwszej pomocy.

Na uwagę zasługuje to, że frekwencja na szkoleniu dopisała pomimo trwających ferii zimowych. Dowodzi to jednego – młodzież dostrzega potrzebę nauki pierwszej pomocy i uważa ją za umiejętność mogącą mieć realne zastosowanie w życiu codziennym – mówi Andrzej Wyzga.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa