W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Akcja Bezpieczny Przedszkolak [FOTO]

Tysiąc kamizelek odblaskowych i specjalnych odblaskowych opasek trafi do mieleckich przedszkoli w ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak” organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby.

Partnerami i współorganizatorami tego przedsięwzięcia są Biuro Nieruchomości i Ubezpieczeń Eurohome oraz Stacja Kontroli Pojazdów Dragon.

Akcja ma na celu dbanie o bezpieczeństwo dzieci, kształtowanie ich świadomości dotyczącej codziennych zagrożeń, pobudzenie ich czujności oraz rozwijanie umiejętności właściwego zachowania w momentach niebezpiecznych dla zdrowia i życia. Dzięki wykorzystaniu efektowych kamizelek i opasek, które znajdą się na wyposażeniu wszystkich miejskich przedszkoli, znacząco poprawi się widoczność dzieci podczas ich spacerów i poruszania się na terenie miasta.

W piątek 5 maja pierwszą partię kamizelek i opasek odblaskowych prezydent Daniel Kozdęba wraz z przedstawicielami firm Eurohome i Dragon przekazali dzieciom i ich opiekunkom z Przedszkola Miejskiego nr 13 przy ulicy Łukasiewicza.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu przygotowała prelekcję, podczas której młodszy aspirant Marek Opiela wyjaśniał przedszkolakom dlaczego noszenie kamizelek i odblasków jest tak ważne. Przypomniał także najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące najmłodszych. Oprócz noszenia odblasków są to m.in. przechodzenie przez jezdnie tylko na przejściu dla pieszych i przy zielonym świetle, poruszanie się rowerem tylko po wyznaczonych pasach drogowych lub po ścieżkach rowerowych czy chodzenie lewą stroną drogi.

Dzieci zaprosiły swoich gości do udziału w konkursach i zabawach dydaktycznych poświęconych przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

– Dzięki takiej formie przekazu jak zabawa dzieci szybko się uczą. Najlepszą nagrodą jest dla nas ich tak aktywne zaangażowanie się w akcję oraz zdobyta przez nie wiedza, którą z pewnością będą potrafiły mądrze wykorzystać. Chcemy także zwrócić uwagę rodziców oraz kierowców na takie formy zwiększenia bezpieczeństwa dzieci jak stosowanie kamizelek i opasek – mówią organizatorzy akcji „Bezpieczny Przedszkolak”.

W ciągu najbliższych dni kolejne zestawy kamizelek i odblasków trafią do wszystkich mieleckich przedszkoli miejskich.

Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa