W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Materiały video

Czytelnicy z przedszkola „Jasia i Małgosi” [VIDEO]

 Przedszkole Miejskie nr 16 im. „Jasia i Małgosi” uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

Zdając sobie sprawę z tego, że to właśnie do nauczycieli wychowania przedszkolnego należy nauczanie dzieci poprawnego i bogatego języka oraz swobody posługiwania się nim, od wielu lat w tym mieleckim przedszkolu kładzie się nacisk na edukację czytelniczą.

Już od najmłodszych lat nauczycielki kształcą u dzieci nawyk sięgania po książkę. Literatura w Przedszkolu nr 16  towarzyszy dzieciom na co dzień. Nauczyciele torują drogę przyszłym czytelnikom, zaszczepiają chęć do czytania, utwierdzają w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

27 września w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „szesnastka” zorganizowała Happening „Czytelnicy na ulicy”. Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Mielca. Przedszkolaki wraz z nauczycielami przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta, zachęcając Mielczan do czytania książek.

Dzieci niosły transparenty z hasłami o książkach, przeprowadzały rozmowy z przechodniami na temat czytania oraz rozdawały własnoręcznie przygotowane kolorowe zakładki do książek. Mielczanie witali przedszkolaków z uśmiechem i wielką życzliwością.

Dzieci były doskonałymi ambasadorami książek, zarażając mieszkańców miasta swoim entuzjazmem i szczerym przekonaniem o ważnej roli książki.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa