W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Debiut poetycki Danuty Maziarz

14.01.2024r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyła się promocja tomiku Danuty Maziarz „Z nurtem czasu”.

W Sali Audiowizualnej  tłumnie  zgromadzili się miłośnicy poezji, rodzina,  przyjaciele i znajomi  poetki. Prezes MGL  SŁOWO oraz członek Zarządu TMZM Aleksandra Piguła przedstawiła postać autorki, podkreślając, że od 2020 roku jest członkinią „SŁOWA”, ale już wcześniej brała udział w prezentacji  swojej twórczości w mieleckim  DPS- ie. Interpretacji wierszy ze zbiorku „Z nurtem czasu” podjęły się dwie wspaniałe recytatorki : Elżbieta Witek i Maria Orłowska.

Wiersze poruszające tematykę wiary, postaw życiowych, wpływu przyrody na samopoczucie człowieka, bardzo się podobały licznie zgromadzonej publiczności. Kilka trafnych fraszek zawartych w tomiku okazało się trafnym dopełnieniem  tej poetyckiej uczty. Akcentem muzycznym spotkania był występ grupy Summer Voice pod kierunkiem Małgorzaty Pazdro w składzie: Barbara Jabłońska, Anna Żak i Yessica Motyl.

Danuta Maziarz, bohaterka promocji,  podziękowała Aleksandrze Pigule – prezesowi MGL SŁOWO, Beacie Borowskiej – Seterze, Ewie Salamadze i Jolancie Strycharz za pomoc organizacyjną, Jerzemu Szmalhoferowi i Halinie Chojeckiej za utrwalenie w kadrze całego wydarzenia; prezesowi TMZM -Zbigniewowi Działowskiemu; wiceprezes MGL SŁOWO – Teresie Elżbiecie Pyzik, prezesowi i wiceprezesowi Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego w Tuszymie – Annie Szlachetce i Barbarze Kopacz za obecność . Słowa podziękowań  skierowała również  ku rodzinie, która wspierała ją w całym tym przedsięwzięciu i  do wszystkich przybyłych gości, przyjaciół, znajomych, przedstawicieli środowisk twórczych, dzięki którym promocja tomiku nabrała sensu. 

Promocja książki poetyckiej  „Z nurtem czasu” była znakomitą inauguracją kolejnego (18- go już) roku działalności Mieleckiej Grupy Literackiej TMZM.

Długa kolejka ustawiła się do stolika, przy którym autorka podpisywała swoją  poetycką książkę

T. E. Pyzik

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa