W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych [FOTO]

Policjanci wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Kultury w Borowej.

Na scenie kilkudziesięciu uczniów zaprezentowało swoje umiejętności teatralne, w tematyce profilaktyki przeciw uzależnień.

Przedsięwzięcie finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i GOK w Borowej miało na celu, przede wszystkim promocję zdrowego trybu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych. Do konkursu na Małą Formę Teatralną, zgłosiło się 4 grupy dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum z Borowej, Górek i Glin Małych.

Podczas Przeglądu, dzieci i młodzież zaprezentowała się na scenie przedstawiając problem uzależnienia od alkoholu, dopalaczy oraz narkotyków. Poruszony został również temat rodziny, która jest wsparciem dla uzależnionych osób.

Policjanci będący w jury czynnie uczestniczyli w przeglądzie, dzieląc się z jego członkami wiedzą i doświadczeniem. Podczas wręczenia nagród wszystkim uczestnikom konkursu, policjanci podkreślili bardzo ważną rolę organizacji tego typu przedsięwzięć dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze mówili także o tym, że profilaktyka zobrazowana w taki sposób, z pewnością na dłużej pozostanie w pamięci, zarówno młodych aktorów jak i uczestników imprezy.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa