W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Konferencja „Zdrowie i środowisko” [FOTO, VIDEO]

„Zdrowie i środowisko” – pod takim hasłem w Mielcu odbyła się konferencja z udziałem samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Jej głównym organizatorem był wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która powitała uczestników spotkania. Marszałek Władysław Ortyl w swoim wystąpieniu zwracał uwagę na profilaktykę, nie tylko w zdrowotnym rozumieniu tego pojęcia.

Jednym z prelegentów był Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor, który mówił o wpływie zanieczyszczeń środowiska na zdrowie człowieka. Z kolei Iwona Krasowska Stepaniak, z rzeszowskiego NFZ prezentowała programy profilaktyki zdrowotnej realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego dofinansowane przez NFZ. Działania na rzecz środowiska – WFOŚIGW w Rzeszowie przedstawił Andrzej Indycki dyrektor Działu Wniosków i Kontroli Realizacji Umów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Dyskusje krótkim występem uświetniły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Przecławia, które zaprezentowały przedstawienie pt. „O rybaku i smutnej rybce”. Była to ekologiczna wersja bajki o złotej rybce, trafnie wpisując się w kontekst konferencji.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bRu78JqrDD8&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa