W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Literacki czwartek z Andrzejem Talarkiem w Rzeszowie

W czwartek, 14 grudnia 2023 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie byliśmy świadkiem kolejnej imprezy z cyklu „Rzeszowskie czwartki literackie”

Spotkanie współorganizował rzeszowski oddział ZLP, podczas którego zaprezentował swoją twórczość poeta Andrzej Talarek, pełniący aktualnie funkcję wiceprezesa Zarządu wspomnianego Oddziału, a zarazem członek Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, laureat wielu konkursów literackich, który przywiózł ze sobą wszystkie swoje 9. książek poetyckich, wśród nich dwie bardzo ciekawe nowe pozycje „Księgę Psalmów dzisiejszych” i poemat „Ziemia czerwona”, a także zbiór felietonów „Msza za miasto Mielec”. 

Spotkanie rozpoczęła i prowadziła z ramienia WiMBP Katarzyna Błejdo. Odbyło się ono w konwencji rozmowy z poetą: Pani Katarzyna zarówno prowadziła konwersację, jak również na zmianę z autorem czytała wiersze z kolejnych tomików. W imprezie wzięli udział: dyrektor WiMBP Bożena Janda, członkowie miejscowego Oddziału ZLP i miłośnicy poezji.

W antraktach, pomiędzy rozmową i czytaniem wierszy, czterokrotnie zabrzmiały utwory na wiolonczelę w wykonaniu Moniki Sobolewskiej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa