W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Mielczanka zwyciężyła Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka

Wiktoria Jaszcz – uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zajęła pierwsze miejsce wśród 147 uczestników XIV edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka organizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Konkurs co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Przez wszystkie edycje uczestniczyło w nim już około 6000 osób. Ze względu na trwającą pandemię konkurs przeprowadzony został w 17 szkołach średnich Podkarpacia w formie zdalnej. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe na platformie MS Teams. Ich zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 30 pytań przygotowanych przez wykładowców WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na odpowiedzi uczniowie mieli tylko 20 minut.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością praw człowieka oraz instytucji zajmujących się ich ochroną. Celem Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka jest popularyzacja problematyki praw człowieka wśród młodych ludzi. Konkurs jest też formą edukacji oraz podnoszenia świadomości państwowej, społecznej i prawnej młodzieży. Kształtuje szacunek dla praw człowieka oraz ukazuje przypadki ich łamania. Dodatkowo ma na celu propagowanie kultury i motywację do przestrzegania praw człowieka.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa