W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Młodzi Liderzy podsumowali ostatni rok swojej pracy. Zorganizowali łącznie 34 wydarzenia o wartości 280 tysięcy złotych!

Przedstawiciele Fundacji postanowili w uroczysty sposób podziękować zarówno jej wolontariuszom, jak i osobom, które wspierały Młodych Liderów we wszelkich działaniach w bieżącym roku.

Na uroczystą Galę w Samorządowym Centrum Kultury przybyło ponad 100 osób, wśród których znaleźli się sponsorzy i partnerzy wydarzeń, władze miasta i powiatu oraz całe rodziny i przyjaciele członków Klubu, mogące dokładniej poznać wszystkie dokonania swoich najbliższych.


Część pierwsza Gali Finałowej składała się w głównej mierze z prezentacji misji Fundacji, celów, do których jej członkowie wytrwale dążą oraz tegorocznych dokonań Młodych Liderów. W 2018 roku KML zrealizował aż 34 dni wydarzeń, co łącznie daje 4224 godzin spędzonych na samej ich organizacji. Wynika więc, że organizowane przez nich imprezy odbywały się średnio co blisko 10 dni. Jednak poza wydarzeniami, Młodzi Liderzy aktywnie uczęszczali również na spotkania, warsztaty i szkolenia, które pochłonęły im łącznie 1104 godzin. Ta ogromna ilość czasu pozytywnie wpłynęła na rozwój mieleckiej młodzieży, nauczyła ją odpowiedzialności, praktycznego działania oraz pracy w zespole.
“W tym roku wolontariusze przepracowali około 5100 h, co stanowi wartość blisko 80 000zł. Poświęcili swój czas, włożyli mnóstwo energii, aby z wielkim zaangażowaniem organizować wydarzenia dla mieszkańców” – podsumował prezes Fundacji KML – Sebastian Peret.
Jednak to nie wszystko! KML aktywnie działał również w mediach społecznościowych. W ciągu ostatniego roku dodali oni 300 postów na swój facebook’owy fanpage, które dotarły aż do 935 000 użytkowników portalu. Ich profil liczy obecnie ponad 4500 polubień i jest drugim co do wielkości profilem organizacji pozarządowych w Mielcu – w zestawieniu ulegają tylko SPR Stali Mielec.
W czasie imprezy była mowa także o największym projekcie fundacji, jakim jest “Szkoła Liderów”. Uczniowie mieleckich szkół w ramach jego programu wzięli udział w darmowych warsztatach, które przygotowały ich do zrealizowania własnego projektu społecznego. “Już w grudniu w sześciu szkołach odbędzie się punkt kulminacyjny ich kilkumiesięcznej pracy.” – tłumaczy Sebastian – “Stworzyliśmy na własnych zasadach szkołę, w której uczy się 80 osób. Zamiast matematyki i fizyki mamy tu pracę w grupie, marketing, zarządzanie projektem, przywództwo, kreatywność i wiele innych.” – dodał.
Ponadto, w czasie Gali, Zarząd Fundacji indywidualnie podziękował każdemu z wolontariuszy oraz przedstawił publicznie jego osiągnięcia. Liderzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz nagrody za cały wkład pracy, jaki włożyli w działalność na rzecz Fundacji i miasta. „Mam zaszczyt w tym roku powiedzieć o wyróżnionych osobach. Każda z tych osób doskonale odnalazła się w naszej fundacyjnej rodzinie, włożyła wiele czasu, swoich sił i energii abyśmy mogli spokojnie powiedzieć, że ten sezon to kolejny sukces Fundacji! (…) uważam, że ogromnym sukcesem Fundacji są ludzie, którzy ją tworzą. Postaram się choć trochę przybliżyć tych najbardziej zaangażowanych…” – powiedziała Izabela Szumełda wyróżniając Wolontariuszy.
“Nie bylibyśmy tu bez wsparcia naszych Partnerów, Sponsorów i Mediów. Imprezy o wartości 280 000zł nie finansują się same, a w naszym przypadku w ponad 90% finansowali je sponsorzy. Dziękujemy.” – powiedziała Monika Saj, która w końcowej części Gali Finałowej, wręczała podziękowania dla wszystkich osób, które aktywnie wspierał działalność Klubu Młodych Liderów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa