W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Modernizacja termoenergetyczna budynku Szkoły Podstawowej Nr 2

Zakończył się pierwszy etap modernizacji termoenergetycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Kościuszki w Mielcu. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w mieście.

Szkoła Podstawowa nr 2 popularnie zwana „szkołą pod zegarem” mieści się w budynku zaliczanym do najbardziej wiekowych w naszym mieście. Najstarsza jego część ma ponad 500 lat.

Do tej pory budynek ten nie miał własnej kotłowni, korzystał bowiem z magistrali cieplnej miejskiego MPEC-u poprowadzonej ze znajdującego się w sąsiedztwie budynku I Liceum Ogólnokształcącego, mieszczącego się przy ulicy Jędrusiów.

Coraz poważniejsze awarie tego systemu sprawiły, że już w ubiegłym roku zapadła decyzja o poddaniu całego budynku SP 2 energetycznej modernizacji, która uniezależni szkołę od dostaw energii z budynku I LO, a przede wszystkim dzięki szerokiemu zakresowi przewidywanych prac pozwoli na oszczędności energii i jej optymalne wykorzystanie w dystrybucji ciepła pochodzącego z własnej kotłowni gazowej.  

Inwestycja została zaplanowana w budżecie miasta na rok 2016 i 2017 jako „Zmniejszenie zużycia energii finalnej poprzez głęboką termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2”. Bardzo nowatorski projekt został złożony do dofinansowania w ramach osi priorytetowej „Czysta energia – Modernizacja energetyczna budynków ” (RPO WP na lata 2014-2020). Skorzystano z bardzo korzystnych warunków finansowych, gdyż całkowita wartość tej inwestycji (I i II etap), to kwota ponad dwóch milionów złotych (2 008 613 zł.), natomiast dofinansowanie  wyniesie 1 932 814 zł.

 

unnamed-1

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa