W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Niecodzienna lekcja dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu

05.12.2016r. uczniowie klasy II b ZSZ wraz z wychowawczynią Marią Pietras, nauczycielką Bogumiłą Starzyk oraz dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Stanisławem Starzykiem zwiedzali nowoczesną firmę Tikkurila w Dębicy.

Przed rozpoczęciem części praktycznej, młodzież wraz z opiekunami wysłuchała wykładu  na temat historii zakładu oraz zapoznała się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farby i procesów związanych z jej produkcją i adekwatnym zastosowaniem.

Dodatkowo uczniowie zapoznali się z szeroką gamma produktów marki Tikkurila. Część teoretyczną przeprowadziła pani Agnieszka Gawle – przedstawiciel firmy Tikkurila. Dodatkowo, dla przyszłych specjalistów branży budowlanej, przedstawiciel firmy Robert Kosiński przeprowadził szkolenie teoretyczne i praktyczne. Uczniowie mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych robót malarskich.

Młodzież poznała wiele informacji na temat nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem produktów  firmy Tikkurila. Uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko najnowszych produktów i możliwości, jakie dają one użytkownikom, ale także wiedzy i kompetencji prowadzących szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Firma Tikkurila Polska S.A jest częścią fińskiego koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj. Już od 150 lat Tikkurila oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, proste w stosowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Tikkurila dąży do osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku farb w krajach Nordyckich, Rosji i wybranych krajach Europy Wschodniej.

 

77223951

 

Tikkurila inspiruje ludzi aby nadali swemu życiu barw. Zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą wyrobów w ramach znanych już na polskim rynku marek: Tikkurila, Jedynka, Beckers, oraz Polifarb Dębica i Anza. W ofercie firmy jest obszerna gama produktów do malowania wszelkich rodzajów powierzchni. Ponadto jest duży wybór produktów uzupełniających, służących  przygotowywaniu podłoża pod malowanie oraz  jest linia produktów do tworzenia efektów dekoracyjnych. Firma Tikkurila pokazuje dbałość o środowisko naturalne i bezpieczeństwo wyrobów.

 

Klienci zawsze otrzymują produkty o wysokiej jakości i przyjaznych parametrach.Dzięki  pobytowi w firmie Tikkurila uczniowie  mogli skonfrontować wiedzę  teoretyczną dotyczącą  robót malarsko-dekoracyjnych z praktyką. Przekonali się także, iż nowoczesne technologie to przyszłość, a inwestowanie w wiedzę na ich temat jest opłacalne w pracy technika budownictwa. Po zakończonym szkoleniu wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu oraz upominki.

Pomysłodawczynią tak interesujących zajęć zawodowych była nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.

428184676

 

1036073048

 

1908203501

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa