W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Niecodzienni goście w Ekonomiku

Ostatnie dni w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu upłynęły pod hasłem integracji polsko-ukraińskiej.

7 i 8 grudnia, na zaproszenie dyrektor Marty Mysony, szkołę odwiedzili przedstawiciele Kolegium Gospodarki, Prawa i Informacyjnych Technologii Ivano-Frankivskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu Nafty i Gazu w Kałuszu. Ich wizyta była efektem podpisanego w sierpniu tego roku porozumienia o współpracy.

Dyrektor ukraińskiego kolegium Anna Timkiw oraz wykładowcy: Svitlana Kuprik i Oksana Dyuk przyjechały do Mielca, by zapoznać się z funkcjonowaniem ZSE. Ze względu na podobieństwo profilowe obu placówek edukacyjnych szybko znalazły się wspólne tematy rozmów. Dotyczyły one m.in. programów i metod nauczania przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.

 

 

Goście zaznajomili się z bazą dydaktyczną, obserwowali lekcje prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, spotkali się z pracodawcami, u których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne, oraz z młodzieżą. Z kolei dyrekcja, nauczyciele i uczniowie „Ekonomika” zdobyli wiedzę na temat specyfiki nauczania w kałuskim kolegium, a zadawane przez młodzież pytania w języku rosyjskim stanowiły doskonałą okazję do sprawdzenia umiejętności językowych.

Cała społeczność szkolna ma nadzieję, iż ta krótka wizyta zaowocuje dalszą współpracą oraz wymianą doświadczeń umożliwiających wzajemne poznanie kultury i historii.

 

Ivano-Frankivsk

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa